Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség az Atman...

Mi a különbség az Atman at-f101 és az Atman at-600f között?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán?
2012. jan. 29. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem aközött nincs, csak a neve.

Szerintem az AT-F egy régebbi elnevezés, mert most az AT-F szűrőcsalád más kategóriát képvisel, mint a sima AT.


Az at600 (800, f101,stb) inkább nagyobb akváriumokhoz, külső szűrő mellé kiegészítésnek tervezték. Elsősorban a fizikai szennyeződés kiszűrésére, és az áramlás segítésére.

A sima AT inkább önálló belső szűrő, (pl a 304-es is 600 l/h), viszont azok a szűrők egyedüliként kb 120 literig használható.

Az AT-F viszont önmagában jó ha a felét elbírja, mert azoknál elvileg a külső végezné a biológiai szűrést.

2012. jan. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A végét fordítva írtam, bocs, nagyon reggel van még.

Szóval hogy tisztába tegyük:

Önálló belső szűrőnek az AT-F sorozatot ajánlja a gyártó, annak a vízforgatása, és a szűrőtérfogata olyan arányban áll, hogy kb 120 literig egyedüli szűrőként használhatóak.


A sima AT -t az ennél nagyobb akváriumba szánták, külső szűrő mellé. (tehát a kérdésben szereplő mindkét szűrő ide tartozik, az at-f101-est nevezték át at-600-ra)

Ezeknek a szűrőtérfogatukhoz képest jóval nagyobb a vízforgatásuk, vagy ha úgy tetszik, azonos vízforgatás mellett, kisebb a szűrőtérfogatuk. Hiszen elsődleges feladatuk a fizikai szennyeződés szűrése.


De egyedüliként is használhatóak, csak amíg mondjuk egy at-f304-es elbír egy 120-as akvit, addig egy at 600-as önállóan kb 60 l-ig használható.

Na, remélem csak ki bírtam nyögni félig-meddig érthetően. :)


Amúgy az atman mindig is hadi lábon állt a nevekkel, nem tudom, miért kell ezt csinálni. A külső szűrőinek annyi neve volt már, hogy nyomon se lehet követni. (aqua pro, evolution, stb...)

2012. jan. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!