Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az új növényeket beültethetem...

Az új növényeket beültethetem úgy hogy bent vannak a halak közben az akváriumban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha nem piranhák vannak az akváriumban,akkor simán,de milenne,ha előbb fognál arra a pár percre egy akármilyen tégelyt,akár egy duncusüveget vagy valamit,abba engednél a csapból normális hőmérsékletű vizet,és abba beletennéd őket,aztán akkor teljesen le tudod engedni a vizet,aztán növényezhetsz ameddig jólesik,akár 1-2 órán át is(ha van hozzá kedved,akár az akváriumi vízüket is lecserélheted egész nyugodtan),aztán amikor szépen,komótosan,akár nyugdíjas tempóban elkészültél,akkor visszaengedheted őket, a duncusüveg vagy a kólásüveg vizével együtt...
2012. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első hozzászóló jó nagy hülyeséget írt. Először is frissen engedett csapvízbe ne rakj halat mert megmérgezed őket a benne lévő klórral. Másrészt ne cseréld le a teljes vizüket sem.


Egyébként ha biztos vagy benne, hogy a növényben nincs semmi betolakodó (pl. csiga) akkor nyugodtan rakhatod halak mellett is, csak ne kavard fel nagyon az aljzatot. A halak majd odébb úsznak, nem jelent nekik nagyobb stresszt, mint egy heti részleges vízcsere.

2012. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem muszáj kivenned addig a halakat! De ha mégis úgy dontesz, akkor NE friss csapivízbe rakd oket, hanem merj vizet az akváriumból, és addig abba tedd bele oket!

Ha gyorsan megmegy az ultetés elférnek kis uvegben is (halak méretétol fugg) viszont ha 1-2 óráig is eltart, tedd oket egy vodorbe inkább!

2012. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

csapvízbe tudom ,hogy nem szabad kirakni őket

csak pár növényről van szó gyorsan megvan

2012. febr. 10. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mosd le a növényt csap alatt jól, aztán ültetgesd bele. A halakat nem zavarja, ha óvatosan matatsz mellettük.


Itt olyan probléma lehet inkább hogy ha az egyik növényen van ecsetalga, akkor az el fog terjedni az akváriumban. Akik elővigyázatosak azok beteszik a növényt neomagnolos vízbe, vagy egy vizes tálba egy hétig karanténozzák, de én nem szoktam. Én tudom ahonnan veszek növényt az nem olyan gáz hely. Csak lemosom, beültetem és kész. Amit meg tóbol szedtem egyszer azt pl már felrőrlenítettem, de azt se neomagnollal, hanem hiperol tablettával. Ecsetalgát meg úgy szedtem le növényről, hogy 20%-os hipós vízbe belógattam kicsit, de azt megsínylették, kellett 2-3 hét, mire teljesen helyrejöttek :)

2012. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyit még meg lehet csinálni a strapabíróbb fajtáknál, hogy egy gyenge neomagnolos, vagy hypos vízbe beáztatjuk egy pár másodpercre.

Algaspórák, kórokozók ellen. Nagyon alapos öblítés után minden további nélkül mehetnek az akváriumba, nem kell csinálni a halakkal semmit.

Inkább nyugodtan dolgozz, mint a gyorsaság miatt kapkodva. Nem baj, ha tovább tart, de úgy kevésbé stresszeled őket.

2012. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!