Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes akváriumot meg...

Egy 54 literes akváriumot meg bír rendesen szűrni egy aquael fan mini?

Figyelt kérdés

[link]

először a fan 1-et néztem de mivel méretben nem nagy a különbség és csak 60 l/h-val erősebb így azt gondoltam hogy a mini is elég lenne.

az ára miatt szeretném a kisebbet mert ahol én néztem és venném ott a mini 3600Ft a fan 1 meg 4750 magyar forint.


2012. febr. 14. 15:39
 1/9 A kérdező kommentje:
az akváriumban neonhalak lesznek és pár igénytelenebb növény és moha.
2012. febr. 14. 15:39
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
nekem micro szűrte 3 hónapig, az mégkisebb. de csak 3 kisebb hal volt benne. Ám a mini elég bele, ha kevés halat tartasz, mondjuk 7 neont és mellette semmit
2012. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még hozzátenném, h nem sokkal kisebb a fan1nél.
2012. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen kell a fan 1! (a fan 2 sem lenne túlzás)
2012. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony a szűrést inkább túlozd el! MINIMIM fan 1-et vegyél bele!
2012. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a minimálisan elvárható alatt van a teljesítménye. Én nem is a fan 1-et, hanem a fan 2-őt javaslom. 450 l/ó, ez már bőven elviszi az akváriumot, a teljesítménye szabályozható, és legalább van hely a szűrőbaciknak.


Ez az akvárium lelke, ha valamin, hát ezen ne spórolj 1-2 ezer forintot! Nagyon megbánnád, ha a minit vennéd, nekem az 70 literbe egy 450 l/ó külső szűrő mellé sem elég kiegészítésnek, csak szenvedek vele, most szeretném lecserélni.

2012. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Murr, a Fan2 alig fér bele. Látszik, hogy még nem volt 54 literesed, és Fan2 szűrőd
2012. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban egyik sem volt, csak teljesítmény alapján javasoltam a szűrőt. 26 centi magas, az már tényleg bajos. Akkor a fan 1 még éppen elmegy a maga 300 liter/órájával, de én lehet, hogy valami más márka után néznék inkább.

Mondjuk egy eheim pickup 2010 csak 22 centi, mondjuk az is elég ormótlan, de szerintem működik.

[link]

2012. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ez meg drága nekem de így lényegtelen mert változik a terv.

veszek egy vízpumpát és csinálok belőle egy külső szűrőt. ebből is kijövök 5e forint körül és lesz egy külső szűrőm és akkor már 72 literes akváriumot veszek mert úgy is neonok mennek bele.

2012. febr. 14. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!