Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnék összehozni egy...

Hogyan tudnék összehozni egy 72 literes sűrű növényes akváriumot?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy nem értek a növényekhez mert ez az amivel hadilábon állok az akvarisztikában, de a növényes akváriumok tetszenek.

szeretnék egyet sűrű zöld növénnyel, és az alját is be szeretném "füvesíteni" és esetleg ha lehet akkor neonokat tennék bele, ha nem lehet akkor csak 54 literes lesz.

mi kell hozzá?

milyen szűrő, milyen világítás(házilag szeretném megoldani) és mi kell még?


2012. febr. 8. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy növényes akváriumhoz minimum egy jó külső szűrő, mondjuk egy 700 liter/órás meg is teszi. Ezen felül a táptalaj fontos még, a co2 és a tápozás, valamint a világítás.

Ha füvesíteni szeretnél, akkor kellene olyan 40-70 watt világítás.

Persze sűrű növényzeted lehet alacsonyabb technikai felszereltséggel is, de akkor mondjuk a füvesítésről le kell mondani.

Neonokat természetesen tarthatsz a 70 literben.

2012. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, még azt hozzátenném, hogy ilyen témában ne itt kérdezősködj, mert ez nagyon sokrétű. Inkább az akvakertész oldal átrágásának ess neki, több hasznos információt találsz.
2012. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha nem lesz füvesítve akkor mennyivel lesz olcsóbb?
2012. febr. 8. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha egy low-tech akváriumot hozol össze, akkor tízezrekkel olcsóbb.
2012. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

regisztráltam akvakertész-re de meg kell várnom amíg az adminok érvényesítik a regisztrációt.

Addig is köszi a segítséget.

2012. febr. 8. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:

2db 60 centis neoncsövet a tetejére. Bele egy [link]

talajt, aztán Echinodorus tenellus, Lilaeopsis brasiliensis növényekkel lehet próbálkozni. Az fű.

2012. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Fű nélkül bőven elég 30W, CO2 rendszer sem kell, csak easy carbo, egy általános növénytáppal mint pl. a Profito. Ez egy olcsó megoldás, persze nem válogathatsz bele minden növényt, de elég látványos tud lenni. Körülbelül én is ezt valósítottam meg, és a kezdeti nehézségek után elég jól működik. Odáig jutottam, hogy már kénytelen vagyok nitrátot is adagolni, mert annyira sűrű a növényzetem, hogy a halak által termeltet teljesen eltüntetik. De ez egy jó talajtáppal elkerülhető. Nálam egy Tetratec400 a szűrő.
2012. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!