Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik halam valószínű...

Az egyik halam valószínű hasvízkorban hunyt le. Ez fertőző? , mert én attól félek, hogy megfertőzte a többit. Mit csináljak, hogy a többit megvédjem a betegségtől.

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a betegség szélsőséges esetekben szokott előjönni, valami nincs rendben, ha ebben pusztult el a halad. Eredményesen csak jó tartási körülmények megteremtésével védekezhetsz ellene, fontos a jó szűrés, a vízcserék és a megfelelő darabszámú és méretű hal, a minőségi etetés.

Ha ezek megvannak és mégis megbetegszik 1-1 hal, akkor jöhet szóba gyógyszeres kezelés.

2012. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A többi nem kaphata el? Egyébként 5 naponta végzek 35%-os vízcserét,szűrő + légpumpa is van/igaz a légpumpa éjjel nem üzemel/, eleséget inkább fagyasztottat kapnak minden reggel.
2012. febr. 14. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:

mekkora akvárium, milyen szűrés és milyen és mennyi hal?

a szűrőt állítsd úgy hogy fodrozza a vízfelszínt.

a légpumpa üzemeltetése teljesen felesleges nap közben, ha éjszaka meg nem megy mer nappal a növények oxigén adnak le, ezáltal van a halaknak, de éjjel a növények is oxigént vesznek fel, ezáltal elveszik a halaktól.

ont fordítva kellene hogy éjszaka megy és nappal nem vagy a nap 24 órájában megy vízcserét és etetést kivéve.

2012. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a hasvízkór fertőző ami mint írták a rossz tartási körülmények miatt van.
2012. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem régen az egyik haverom hozott egy hasvízkóros beteg halat, én hülye meg betettem az akváriumba a többi közé. Az ő hala 1 héten belül megdöglött, az én kisebb halaim meg elkezdtek hízni. Volt egy aminek kipukkadt a hasa és úgy döglött meg a víz alján. Pénzem alig volt, de vettem Sera bactopur direct-et. Azzal sikerült megmenteni 2 nagyobb halat. Az egyiknek csak piros volt a szeme, a másiknak meg a pikkelyei voltak kicsit fel borzolódva, ők élték túl. A többi, akik már meg voltak hízva, azok mind megdöglöttek. Kezelés közben majdnem egy hétig nem adtam enni a halaknak, csak utána amikor lecseréltem a gyógyszeres vizet, akkor etettem meg őket fagyasztott kajával.


----


Aztán évekkel később vettem egy terhes halat, de őt karanténoztam vagy 2 hónapig, de nem akart szülni. Vizsgálgattam közelről, nem látszott betegnek, persze az lehet, hogy bélgyulladása volt. De mivel nem romlott az állapota, betettem mellé egy másikat. Néztem, hogy mi lesz és nem történt semmi, így pár hét mulva mindkettőt betettem a többihez. Aztán ez a nagyobb hasú halacska még vagy 2 évig élt. De ez nem volt hasvízkóros, csak talán más baja volt, vagy génhibás volt, nem tudom.

2012. febr. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!