Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudom meg, hogy a...

Honnan tudom meg, hogy a számítógépemet megfertőzte-e az új vírus a"Popureb", amiért újra kellene telepíteni az XP-t?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 08:02
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem a vírusirtó megmondja.

A valós idejű védelmet biztos felkészítették már ellene, így csak frissítened kell a vírusirtódat.

2011. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van vírusirtó a gépeden, akkor 99,9%, hogy nem jutott át rajta, ha nincs vírusirtó, akkor 100% , fertőzött.
2011. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy az utóbbi napokban az ESS tűzfala nagyon blokkolt egyes weboldalakat, annak ellenére, hogy nincs a gépen trójai, a Firefox-ban pedig ott van az Adblock Plus és a Noscript. Minden automatikusan induló progit le kell tiltani (reklámok, videók stb.).

A Microsoft már küldte a frissitést.

2011. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A NOD32 illetve a Smart Security a szóban forgó fertőzéssel szemben is biztosítja a számítógépek védelmét. Az adott kártevő jelenleg Win32/Ghodow néven szerepel a vírusirtó adatbázisában. Az első variánsok 2010 októberében kerültek be az adatbázisba.

A kártevő a merevlemez indítási szektorába is elhelyez egy kódot, ezzel biztosítva, hogy a Windows újraindítás után ismét aktiválódjon. Így ha egy gép megfertőződik, akkor a MBR szektor javítása és a merevlemezen található fájljainak törlése elegendő a megtisztításhoz.

2011. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak hogy mást is reklámozzak, ne csak a NOD32-öt.

KasperskyIS is megfogja, nem tudott fertőzni.

Meg szerintem az összes tisztességes vírusírtó/ Panda, Avast, meg mittudom én mi van még/

2011. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!