Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házi készítésű külső szűrő?

Házi készítésű külső szűrő?

Figyelt kérdés

[link]

ilyen vízpumpát vennék a 600 l/h-sat és egy kb 5 literes henger alakú edénybe szeretném és a kérdés az lenne, hogy hogy tegyem bele?

belűre kell vagy a tetejére vagy hogy?

esetleg ha valakinek van képe ilyenről az is jó lenne


2012. febr. 14. 18:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

és a csövek vastagságát mi határozza meg? milyen vastagok legyenek?

én azt gondoltam hogy egy gyári szűrő ki és befolyó csöveit megveszem egy komplett szettben és a csövekkel azonos méretű idomot ragasztok a szűrőbe.

és ebből az a kérdés hogy mivel ragasszak?

2012. febr. 14. 18:46
 2/15 anonim ***** válasza:

Akkor biztonságos egy ilyen nyitott szűrő, ha olyan magas, mint az akvárium. Úgy helyezd majd el, emeld meg valamivel, ha kell.

Én a 600 l/ó-t szoknak tartom egy ekkora szűrőbe, nekem 450 hajtja meg. Persze tudni kell, hogy mekkora akihoz lesz, és hogy lesz-e valami kiegészítés mellette.

A szűrőt felülre lehet tenni, igen, itt vannak képek, amikből kiindulhatsz:

[link]

2012. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Csövek:

A befolyó ág a csonkra illeszkedik, az szűrőnként meg van adva. Nálam a nyomó oldali azt hiszem 8 mm. A kifolyó cső sokkal vastagabb, ki kell tapasztalni a megfelelő méretet. Nálam 19 mm, tehát több, mint a duplája.

2012. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja és ragasztani én semmit nem ragasztottam, de sziloplaszttal megteheted, ha kell valamit.
2012. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
72 literbe lesz és nem lesz más mellette.
2012. febr. 14. 19:02
 6/15 A kérdező kommentje:
és én zárt szűrőt szeretnék azért kérdeztem a ragasztást.
2012. febr. 14. 19:04
 7/15 A kérdező kommentje:
mondjuk egy 5 literes befőttes üveg vagy valami olyasmi csak műanyag.
2012. febr. 14. 19:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Aha, hát akkor kellene a 600 l/ó, de az elején sok lesz, ha beállt már talán kevés is, könnyebb két szűrővel operálni.

Ha zártat szeretnél, akkor a ragasztás nem lesz elég, nyitható de masszív zárás kellene, jó tömítés. A sziló nem is fog meg mindent, vannak a különböző műanyagokhoz olyan ragasztók, amik feloldják magát az anyagát, így tökéletes hegesztett kapcsolatot létrehozva.

Akvarista.hu-n sok leírást találsz, ha a blogok keresőjébe beírod a diy szűrő kifejezést.

2012. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
igen ott nézelődtem és ezért is tetszett meg az ötlet, de a vízpumpa elhelyezésére egyikben sem kaptam választ.
2012. febr. 14. 19:22
 10/15 anonim ***** válasza:
A vízpumpa mindig legfelül, a szűrőanyagok felett van. Van, aki csak úgy bedobja, és van aki a tetőhöz rögzíti.
2012. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!