Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudjam mit változtassak...

Honnan tudjam mit változtassak az akvárium vizén h?

Figyelt kérdés
Némely növények gyönyörűek és élnek virulnak,némelyek pedig a beültetés után 1-2 hét múlva elsárgulna,elsorvadnak és elpusztulnak.Honnan tudjam MI kell nekik ami nincs?
2012. febr. 15. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez egy örök talány, jobb híján kísérletezni kell, amivel az a legnagyobb probléma, hogy hetekig tart, mire 1-1 dologra reagál.

A hiánytünetekből valamennyire lehet következtetni, de egyrészt hasonlóak is lehetnek, meg többfélét is produkálhat, és így átfedések is lehetnek, ami megnehezíti a dolgodat.

Ráadásul ha pl. valami makroelemből van hiány, akkor az egész növekedés képes leállni, így a mikroelemek felvétele is leáll. És így ha a mikroelem hiánytünetét is mutatja, és csak azt kezeled, hiába öntesz a vízbe akármennyit, nem képes felvenni a növény (Liebig törvény).


A kimondottan növényes akváriumokban ezt úgy oldják meg, hogy mindent jócskán túladagolnak, aztán a túladagolást részleges vízcserékkel szabályozzák vissza. Ami jó nagy pazarlás, de miután kb lehetetlen lenne minden szükséges elem mennyiségét kiszámolni, még mindig ez a legegyszerűbb módszer. (Estimative Index)


Ezt olvasd át, hátha meglesz a megoldás:

[link]

2012. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én elolvastam a cikket,köszi,de megmondom őszintén mindegyikből találok példát az aksiban.Növényeknek tápoldatot nem akarok belelocsolni hiszen tele van halakkal,garnélákkal csigákkal stb és nem akarom h bajuk legyen... A talajban vannak táptabletták pedig...
2012. febr. 15. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
A folyékony tápszerektől semmi bajuk nem lesz a halaknak, csigáknak és garnéláknak... Mindannyian használjuk őket, ezek a makroelemek éppolyan szükségesek a növényeknek, mint a halaknak az étel. Nem csoda, ha hiánytüneteket produkálnak.
2012. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Easy life ProFito folyékony tápot és előírás szerint locsolgasd (vagy legalább a felét)
2012. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor csak jó volt az a cikk.

Tápoldat nélkül nem csoda, hogy minden tünetet produkálnak. :)

2012. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,a te kommentedtől lettem a legokosabb.

Amúgy mint mondottam vala táptabletták vannak a talajban.akkor azokat minek árusítják ha ezek szerint semmi hatása?

Te utolsó erről mit gondolsz?Mert gondolom értesz hozzá..

2012. febr. 15. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom róluk, hogy inkább makroelemeket tartalmaznak, és nem komplex növénytápok.

Valamint azt, hogy sok vízinövény képtelen elegendő tápanyagot felvenni a gyökerein keresztül, kell nekik a vízben oldott tápanyag.

2012. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

84% válaszíró kicsit túlreagáltam a kommentedet ne haragudj...!Meg akárhogy is nézem jobban értesz hozzá mint én!

Ma vettem amúgy Neptunos folyékony tápoldatot,megnézem segít-e.

Üdv!

2012. febr. 16. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendben, köszönöm!

Easy life profito-t vegyél. Tudom, drágábbnak tűnik, de a Neptunnal nem sokra mész, így az meg ablakon kidobott pénz.

2012. febr. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké megpróbálom legközelebb!

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 17. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!