Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kicsi guppik születtek és...

Kicsi guppik születtek és most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
szinte semmit nem találtam neten arról, h hogyan gondozzam a kis guppijaimat ... mit adjak enni neki ? és hogy rendezzem be az akváriumukat ? milyen legyen a víz és hogyan tisztítsam ? most vettem sórákot és azt keltetem 24 órája a papíron ennyit írtak de még nem keltek ki .. mi lehet a baj ? ?
2012. febr. 15. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Simán megeszik az összemorzsolt lemezes díszhaltápot is. Fölösleges a kis Guppiknál sórákkal bajlódnod
2012. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de én a legjobbat szeretném nekik... :)))
2012. febr. 15. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy hogy a legjobb, aztán valósíts meg annyit, amennyit tudsz.

Egy 30 literes akvi már bőven elég a nevelgetésükhöz, tehetsz bele egy szivacsszűrőt, vagy egy kis motorosat, de a beszívó részét érdemes szúnyoghálóval befedni.

Aljzat ne legyen, könnyebb nélküle tisztítani.

Valami növény mindenképpen legyen benn nekik, legjobb a jávai moha vagy a tüskéshínár, vagy bármi, ami sűrű.

Hetente cseréld a víz 30%-át, ilyenkor az aljzatról porszívózd fel a mulmot!

Etetésre nagyon jó a frissen keltett sórák. Csak akkor fognak normálisan kikelni, ha levegőztetővel mozgatod a vizüket, illetve só is kell, de szerintem azt adtak a petékkel.

Kezdetben valóban jó a táp morzsája, majd kicsit nőttek, már meg tudják enni a cyclopsot (fagyasztva veheted), gilette pengével darabolhatsz szúnyoglárvát is.

Fontos a növényi kiegészítés, nagyon puhára forrázott spenótot, borsót, kukoricát (ezt nem kell forrázni csak leszedni a héját) mind megeszik. 2-3 órán át ázzanak csak ezek a zöldségek, utána vedd ki őket! Adhatsz spirulina tablettát is nekik.

Dióhájban ennyi. Persze rosszabb körülmények között is nevelhetőek, de azért ezek sem olyan hatalmas feltételek, simán megvalósíthatóak.

2012. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, naponta 3X etetheted őket, ha megoldható.
2012. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm ez egy korrekt válasz volt :) és mind megvalósítom .. ja és adhatok nekik konzerv kukoricát ?
2012. febr. 15. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!