Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba ennyi...

54 literes akváriumba ennyi hal mellé hány dániót tehetek még maximum?

Figyelt kérdés
Van 4 harcsa, 2 anci. Van még 3 platti. Ennyien vannak, és szeretnék még zebradániót, tudom, hogy csapathal. Ebbe mennyit tehetek még a halak mellé?
2012. febr. 20. 08:48
 1/7 Platypus ***** válasza:

Mivel akváriumi harcsából van ezerféle, van köztük felnőtt korában két centis és méteres is, ezért nem lehet megmondani mennyi helyet foglalnak az akváriumodból. Lehet hogy most látszólag nem sokat, de a felnőttkori méretet kell nézni. A diszhal.info-n keresd meg milyen harcsád is van pontosan.


Az anci meg eleve nem való ekkora helyre. Ha felnőnek, akkor területvédőek lesznek a hímek ami ilyen kis helyen elég kellemetlen a többi halnak. El kéne ajándékozni, törpe szívóharcsát lehet tartani helyettük.

2012. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs, szoval páncélos harcsáim vannak. Viszont a 4 harcsával jól kijönnek ott lent, már megvannak egy fél éve. A zebradanik meg fent úszkálnának. Így mi a véleményed?
2012. febr. 20. 09:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy add vagy ajándékozd el a 2 ancit, és akkor tarthatsz mondjuk 6-7 dániót helyettük. Szerintem már törpe szívóharcsa sem kell, elég ez így.
2012. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ide befér még 4-5 dánió, de többet ne nagyon

ha az átlag ökölmértéket veszed, (halcentinként egy liter kell, de ez tényleg csak nagyon hozzávetőleges) így a négy páncélos az kb4x3= 12 liter, plattik is kb ennyi és a dániókra kb 15-20 liter marad.

Eléggé sokan lesznek, de ez még elmegy szerintem, főleg mivel a harcsák lent vannak...

Egyik ancit majd később tényleg ajándékozd el nagyobb helyre (akvarista.hu ahol el tudod passzolni ajándékba) Nekem az 54-esben max egy db békés volt el évekig...

2012. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Igazából még a páncélos harcsa sem elég. Mert ha például kékpajzsos páncélosaid vannak, akkor azok 7-8 centire nőnek és már magukban elfoglalják az akvárium vízterét ha kifejlődnek. És ez az egyik leggyakoribb faj. Míg a szintén gyakori panda páncélos a 4 centi körüli méretével simán társítható egy kis csapat dánióval, de csak a plattik és az ancik nélkül, mert úgy már sok lenne.
2012. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt nem tudom, milyen pajzsos, de fél év óta semmit nem nőtt...
2012. febr. 20. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
nme azért de az ancikat el kellene adni/ajándékozni és még a plattik mellé hozni 3-4 db-t mert azok is kevesen vannak. ekkora helyre nem kell 2 csapat hal mivel 3-4 db nem td rajt alkotni. inkább egy fajta és abból 6-8 db.
2012. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!