Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez kibírhatatlan. Kavicságyba...

Ez kibírhatatlan. Kavicságyba hogy tudtok növényt telepíteni?

Figyelt kérdés

Kaptam pár db növényt. 40cm magas akváriumom van... kiszedek egy lyukat a növényeknek, beleteszem, de egyszerűen nem bírom normálisan betemetni hogy ne látszódjon ki a gyökere rá adásül még azta k*csög üveget is eltörtem, az akváriumon volt... IDEGBAJT KAPOK-.-

De ez volt pár órája:D azóta vágattam új üveget, megnéztem egy filmet és már lenyugodtam... De azokat a növényeket még mindig nem birom normálisan be ülteni valaki segítség... valami trükk?

köszönöm:)


2012. febr. 20. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell annak lyuk, nyomd le ujjal a kiálló gyökeret a p.icsába, teljesen lentre, és húzz rá kavicsot. Addig nyomkodd, míg ott nem marad. Nehogy már visszapofázzon.
2012. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

haha:D

De nem mertem erősen nyomkodni nehogy legyen valami baja... De ezek szerint nyomkodhatom egy kicsit erősebben is?

2012. febr. 20. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Mondok egy kicsit hivatalosabb módot :)

Először is éles ollóval vagy szikével vágd vissza a gyökereket néhány centire (3-5 cm). Kivéve, ha mondjuk anubiast kaptál vagy microsoriumot. Jó lenne tudni, hogy egyáltalán mit akarsz elültetni.

Na de ha visszavágtad a gyökerét, csinálsz egy kis lyukat, majd húzol rá egy marék kavicsot. Ne törd össze, de azért fogd meg és dugd le határozottan.

2012. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Egy csipesz is csodákra képes.
2012. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
meg egy kis nyugtató
2012. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi hable... lehet hogy nem ártana meg, ha megint hozzákezdek:D
2012. febr. 20. 20:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Murr sztem ki probálom:)
2012. febr. 20. 20:42
 8/9 A kérdező kommentje:

Ilyen fajta növény...

[link]

2012. febr. 20. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha egy vasfát elé raksz, akkor nem látszik, hogy kilóg a gyökere. Szoktam azzal takargatni, pl ha nincs elég talajom, meg ilyenek.
2012. febr. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!