Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 27 fok nem sok egy akváriumba?

27 fok nem sok egy akváriumba?

Figyelt kérdés
Zebradánió, vörös neonhal, betta.
2012. febr. 20. 19:30
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:
56%
A vörös neonnak és a Bettának tökéletes. A dánióknak egy kicsit sok.
2012. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hát nem kevés, lehetne inkább 26
2012. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is 26-ra állítanám.
2012. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

vörös neonhal: 23-27 fok

Zebradánió: 22-27 fok

betta: 24-28 fok


Ezek az ideáli s hőmérsékletek a halaknak..Vagyis nem sok a 27 fok

2012. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ma 19:35 vagyok.

Egyébként a hőmérsékleti adatokat a neten pár kattintás után találtam meg..Érdemes használni a google-t és sok érdekes infót megtudsz a halakról.

2012. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is tudom, nyugi. Csak érdekelt, hogy nem baj-e, hogy épp határeset. A google a barátom :)


Az a baj, hogy hiába állítom kivesebbre, nem lesz, nem tudom miért.

2012. febr. 20. 19:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert csukott az akváriumod, a lakásban nincs hideg és a lámpa pont annyira fűti. Nem? Csak nyáron mi lesz ha bent még melegebb lesz.
2012. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, gondolom, de elég furcsa, mert reggel mielőtt felkapcsolom a lámpát, azelőtt is 27 fok van.


hable, tudnál képet mutatni a pc ventillátoros hűtésedről?

2012. febr. 20. 20:01
 9/13 Platypus ***** válasza:

A fűtődet érdemes lenne akkor lecserélni, valószínűleg öreg a termosztát.


A diszhalinfó amúgy nem a legpontosabb, és egyébként is csak a tűréshatárt adja meg, az optimumot nem. A vörös neon és a Betta számára a legtöbb díszhalnak már túl meleg víz az optimális. Ez 26 körül van, de a vörös neon remekül érzi magát a diszkoszos akváriumokban is, ahol minimum 28 fok van. Ez a természetes élőhelyén is normális. A zebradániónál 24 fok körül van az ideális hőmérséklet, nála a 27 fok csak beleesik a tűréshatárba, de már nem optimális.

2012. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

12 voltos (12 centis) PC ventillátor egy DC 9 voltos adapterre kötve.


Csak ennyi, tető nélkül:

[link]


2db időkapcsolóval csináltam meg. Most este 1 kék neon világít.

Nappal meg plusz 2db neon felkapcsol és akkor forog a venti is, hogy ne fűtsön semmit a lámpa.


Éjfélkor meg lekapcsol minden.

Így szimulálom le a teljes napot, csak hogy ne legyen nekik hirtelen sötétből világos, hanem legyen egy kis átmenet a kettő közt.


-----------


Az édesvizi akváriumba meg a tető hátsó részébe építettem be egy ventit, és az is csak akkor megy, amikor fűt a lámpa nappal. De ott inkább a lámpát fújja, csak azt nem tudom lefotózni, mert fel kéne hozzá emelnem az egész tetőt. Most nem akarom.

2012. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!