Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy sós vízi...

Mennyibe kerül egy sós vízi akvárium? ( teljes)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy sós vízi akváriumot. Mennyibe kerülne a teljes kiszerelés meg a megfelelő víz előállítása? Vagy inkább ne is kezdjek bele? Köszönöm!
2012. febr. 22. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Brakkvízre vagy tengerre gondolsz?

Az előző 20-30 ezernél kezdődik, a második 200-300 ezernél. De mindkettő csak kezdődik. Ha nincs 10 éve jól működő édesvízid, a tengeribe ne kezdj bele.

2012. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontosan tengerre gondoltam. De akkor inkább legyen a brakkvíz.
2012. febr. 22. 18:24
 3/6 Platypus ***** válasza:

Azt a brakkvizet érdemes alaposan átgondolni. A brakkvízi akváriumot elég nehéz berendezni, mivel az édesvízi növények csak vegetálnak benne ha egyáltalán túlélnek, a tengeri makroalgák és a korallok eleve nem élnek meg ilyen vízben. Tehát csak élettelen dekoráció játszik. A biológiai szűrés hatásfoka is sokkal rosszabb. A brakkvízi fajok között vannak érdekesek, de szerintem nem lógnak ki különösebben az édesvízi fajok közül.


Ha nagyon tetszik a látványvilág, akkor készíthetsz hamis tengeri akváriumot. Nem élő korallvázakból építhetsz tökéletes otthont egy csomó afrikai sügérnek(ezeknek kedvező a korallok miatt extra kemény víz), és ezek között bőven vannak olyan fajok, amik vetekszenek a tengeriek színpompájával. Egy kékes fénycsővel egészen tengeri hatása lesz. Egy összegányolt minimalista tengeri akvárium pontosan így néz ki, csak sokkal többe kerül. Ha pesti vagy, menj be az aqua computerbe a dohány utcában, ott van egy hatalmas és siralmas tengeri-ez a legolcsóbb megoldások eredménye. Egy igazán szép élő korallos tengeri akvárium alsó hangon is sokszázezres összeg, de inkább milliós.

2012. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jól van. Köszönöm! Még gondolkodok ezen a dolgon!
2012. febr. 22. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Játékból csinálhatsz egy 20 literes tengerit.

Veszel tengeri sót, meg ioncserélt vizet, egy sűrűségmérőt. Összekevered. És pl az aqua depóban van üvegrózsa. Azt berakod és lehet etetni szunyoglárvával. Elkapja a kis csápjaival. Jópofa. Tartok ilyet, de csak 1db üvegrózsám van. Nagyon pici volt és nevelgetem 20 literben, nincs benne semmi, csak egy szűrő. Most már egy picit nőtt. 3 naponta adok neki kis szunyoglárvát enni.

Mások meg ezt írják, mert hogy nagyon el tud szaporodni, meg azt mondják, hogy ronda, pedig nem is. Nekem tetszik.

2012. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. febr. 23. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!