Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebből elegem van! Mit tegyek (? )

Ebből elegem van! Mit tegyek (? )

Figyelt kérdés

van egy 72 literes akváriumom 30W világítással. már nagyon sok pénzt beleöltem, és nem haladok sehová. a növényeim vegetálnak. megvettem azt, amit az akvarisztikai eladó mondott. használok easy carbot, már egy üveg liquid fertilizer is elment. az algáim növekednek. kezdetben adott nekem vagy 20 tő nagy növényt, hogy szépen be fogják nőni az akváriumomat. akkor még 15W ment, és azt mondta, hogyha tápozom őket, akkor nem lesz bajuk. ez kb 6000ft ba került(a növények) most vettem bele jávai mohát, mert szerinte nagyon jól lehet tartani. már csupa fonálalga, úgyhogy azt is kiba.szom a kukába holnap. pedig megvan vagy 2hete. a növények pusztulását is ráfogta a csigákra, és megvetetett 2botiát, ami szintén megüt vagy 1200 ft ot.

már beleöltem egy csomó pénzt és incs változás. a szűrő eheim pickup 2010. már sajnálok az akvárium dolgaaira akár 1ft ot is kiadni, mert tudom hogy úgysem lesz eredménye. aztán ti szembesítettetek azzal, hogy az easy carbo erre a célra nem jó.... hát mit mondjak erre? lesz ebből még rendes akvárium?


pedig megjegyezném, hogy ne 15éveseket etessen a marhaságaival. elég ideges vagyok, hogy ki fog rohadni az egész akvárium. most is inkább itt keresem a megoldást, minthogy tanulnék. pedig jobb lett volna ha azt mondja nekem, hogy itt van két növénytáp, és tegyek bele ennyit meg ennyit naponta. és vegyek egy másik fénycsövet mellé, vagy hagyjam az akvarisztikát, ha ennyi pénzzel nem menne. eddig amiket mondott megvettem:


akvárium(72liter)+ tető(15W fénycsővel) és nekem kellett beszerelni még egy növényeset a ti tanácsotokra+ szűrő(eheim pickup2010)=30ezer ft

növények6000ft:valisneria, és sok más magas fényigényű drága növény

a halak:amiket mondott, hogy kellenek az egyensúly miatt, és hogy takarítsák az akváriumot: 8000ft.

fűtő:2000ft

növénytáp:easy carbo:1700, és egy noname "készlet" 2300ft.

+1fénycső(sera növényes:fénycső:3300ft+elektronika:3150+foglalat+me kellett építenem!)

Ezt a pénzt úgy kapartam össze, mert szerettem volna, hogy a szobámat díszítse egy akvárium

a fórumokon is javasoltatok pár dolgoz, ő felülbírálta azokat. mondta, hogy ő ért a dolgokhoz. most itt tartok: a fonalalga kezd megjelenni az akvárium falán. ja és még nem is beszéltem a "kiegészítő" dolgokról. símán benne van 50ezerben a dolog. ő ezeket javasokta, és itt tartok! hogy oldjam meg a dolgot? vagy belezzem ki az akváriumot, és tegyem el. nem úgy értem hogy már egy ft ot se fizetnék érte, hanem úgy, hogyha még beroháznák, és



légyszíves ne kezdjétek feleslegesen, hogy ennyi pénzből akváriumot nem lehet csinálni, mert ezért dolgoztam tavaly nyáron. a munkám szarrá vált!


2012. febr. 22. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, hogy ki beszélt rá téged minderre, de én odavinném a haverokkal az akváriumot és a nyakába önteném a tartalmát, ha rohad. Fórumoknak szerintem lehet hinni amúgy.
2012. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az akvarisztikai eladó
2012. febr. 22. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Hali!

Már leírtam privátban, de megteszem itt is, hogy tudják mások is véleményezni.


Először is nyugodj meg. Az akvarisztika nehéz hobbi, az élővilág törékeny. Nekem is vannak algaproblémáim, pedig nem most kezdtem. Rengeteg türelemmel meg lehet oldani.


Azért pusztulhattak ki a növényeid, mert a tápanyagokból megvolt a fény, a nitrát, a szén, de a mikroelemek hiányoztak. Enélkül pedig nem tudtak fejlődni, minden, ami jó, az algáknak jutott. Ezért ők pusztultak, az algák pedig örültek a királyi helynek. A jó világítással és a szénnel csak ártottál (de ki ne dobd őket, jók, csak rosszul használtad!)


Most azt javaslom, hogy vegyél egy normális növénytápot (pl easy life profito). Az akváriumból vedd ki a növényeket, az 1:20 arányú fehérítős oldatban mosd le őket (gyengébbeknek 1-2 perc, erősebbeknek 2-3), alapos mosás, majd mehetnek vissza. Cseréld le a víz felét. Takard le az akváriumot 3-4 napra, vagy akár egy hétre.

Utána kezdj el világítni, de csak 1 csővel, 8 órában, a táp és a co2 felét adagolva. Legyen így kb. 3 hétig. Aztán jöhet a tápanyag normál adagolása, majd a másik világítás is (de lehet, hogy elég 1 is, a növényektől függően... Ha nincs külső szűrőd, sok lehet a 2 fénycső). Ha újra algásodik, ne foglalkozz vele, csinálj mindent így. Ahhoz, hogy a növények helyre jöjjenek, idő kell és türelem. Az átállás alatt lehet algásodás.

És vízcserék hetente legalább 50%, a 30 itt kevés.

Ajánlom még a tüskéshínárt, sokat segít az algák elnyomásában, nem érzékeny a vízminőségre és a fényre.

2012. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
34%

Nekem 15 évig volt 250l-es akváriumom,most hagytam abba. Elég volt belőle,beteltem vele. Nem akarok okoskodni ezért a lényeget mondom :az algákkal nagyon kell vigyázni mind a barnával mind a zöldel.Ha bekerül az akváriumba több hónapig is eltarthat mire kiirtod .Ha tápozod meg még jobban szaporodik (én alig használtam tápot).

A növényeket eggyenként át kell törölgetni,akváriumot, szürőt forróvízzel kimosni. A hatást látni fogod 2 hét múlva. Ha nem jött be kezdheted ujjra az egészet.

A növényekről:nekem 4 növény maradt meg kb 50 közül,de azok jól elszaporodtak és jól erezték magukat.

Biztos még többet is meg lehetett volna honosítani, csak ahhoz extrább körülmények kelletek volna.

Világítás:4x40w, akváriumhoz való fénycső, De ha 2 darab ment akkor is legalább olyan jó volt.

A legalább 2 hetente leengedni félig a vizet,majd valami normálissal feltölteni(nekünk furt kutunk van én abból csináltam.

Ha halat veszel karanténozd pár napig közben cseréld a vizet többször.Ha növényt akkor meg takaritsd le többször (én még ezt is karanténoztam) csak utána tedd az akváriumba.

Lehet hogy itt többen mondják majd az okosságot de ez a lényeg.

Háttereket is csináltam, valamelyik akváriumos kérdésnél le is irtam a menetét.

Egyébként meg csigavér!

2012. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
70%

Az előzőre nehogy hallgass, kifejezetten ártalmas dolgot is javasolt, a szűrő kipucolása csak ront a helyzeten. Algaspóra minden akváriumban van és lesz is, a fertőtlenítés nem segít az okokon, csak tüneti kezelés. A táp pedig egyáltalán nem táplálja az algákat, még a nitrát adagolása sem. A mikroelemes tápok teljesen algabiztosak. Ezt sokan bizonyították kísérletben. (A "magától" felgyűlt magas nitrát viszont összefügg az algákkal, mert elhanyagolt akváriumban alakul ki.)A kiegyensúlyozatlan tápozás a növények szenvedését okozza, és ilyenkor az algák szabadon virulhatnak. Jó lenne ha leírnád pontosan mi is a "noname" tápod, lehet hogy még azért jó valamire, csak pl. emelt adagban vagy ki kell egészíteni.


Ha jól emlékszem a kérdéseidre, akkor még elég fiatal az akváriumod, csak néhány hónapos. Ilyenkor türelemmel kell lenni, egy új akváriummal mindig vannak algaproblémák. Kell néhány hónap, hogy a talaj és a szűrő baktériumflórája elérje a maximális fejlettséget.

2012. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tavaly nyáron rendeztem be, a növénytáp (noname) neve: Aquili Liquid Fertilizer. ezt csak vízcserénként adagoltam az eladó utasítása szerint
2012. febr. 22. 18:43
 7/9 Platypus ***** válasza:

Ez az aquili cucc a gyári leírás alapján jó dolgokat tartalmaz, mikroelemeket és káliumot, hasonló a Profitohoz. Van hozzá grátisz növényi növekedési hormon, amennyire én tapasztaltam ez nem jelent negatívumot(előnyt se). Van benne B vitamin is, ez nem kell a növényeknek, de szintén nem árt. Az már más kérdés, hogy mennyire tömény. Szerintem a minősége nem feltétlenül rossz, inkább azért ismeretlen nálunk, mert ez egy olasz termék. Az ilyen általános tápok gyári adagolása általában nagyon visszafogott, bátran meg lehet duplázni-triplázni, és érdemes áttérni napi adagolásra(persze elhetedelve az adagot). Én a helyedben ezt próbálnám ki, mielőtt bármi újat vennék. Ha már elfogyott, akkor érdemesebb inkább a profito-t beszerezni, az már bizonyított.


Le tudod írni, milyen növények azok, amik kipusztultak vagy csak csúnyán néznek ki? Lehet, hogy nem is benned van a hiba, hanem túl igényes fajokat vásároltál be. A mohák amúgy könnyen bealgásodnak, mert összegyűlik bennük a kosz. Ha kimosod alaposan, még lehet belőle valami, nem éri meg kidobni.

2012. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Mohát én úgy algátlanítok, ha szükséges, hogy egy kisebb akváriumba bedobok egy kevés mohát 20-30 garnélával együtt és azok napok alatt megtisztítják. Azért ne dobd ki :)
2012. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Volo ***** válasza:
44%
Szia! Hátha tudsz hasznosítani ezekből valamit: ha a zöld alga kezd túlszaporodni, az sok fény miatt, ha a barna, az kevés fény miatt van. Ezekkel a "rámbeszélte az eladó" szerekkel vigyázni kell, '94 óta van akváriumom, én általában algaölő tablettát szoktam belerakni, nagy ritkán ú.n. kristályvíz tablettát, eddig rossz tapasztalatom nem volt vele, meg némi növénytápot (tablettát is, folyékonyat is). Én egy kis boltban szerzem be a növénytápot, plázákban fiatal eladó által tanácsoltat nem veszek... Növényekkel kapcsolatban: Philips aquarell cső van az egyik akváriumomon, ez egy 10000Kelvines kékes-lilás fényű cső, és azt vettem észre, hogy ez alatt jól érzik magukat a növények, elkezdtek szaporodni olyanok is, amik korábban sima melegfehér cső alatt nem (valisneria, elodea)
2012. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!