Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat ajánlanátok?

Milyen halakat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 45 literes akváriumom,és azt szeretném kérdezni,hogy milyen halakat rakhatnék bele? Előre is köszönöm! :)


2012. febr. 24. 14:16
 1/5 Volo ***** válasza:
47%
Szia! Olyan halakat amelyek nem nőnek 4-5 centiméternél nagyobbra. Nekem a 45 literesemben endler guppik, neonok, izzófényű pontylazacok, üveglazacok voltak. Kaptam a kollégámtól szifókat, azoknak viszont kicsi. 15-20 hal jól elfér benne. www.diszhal.info <- egész jó leírások vannak itt, viszont a népességi adatokat túlzásnak tartom (neonhalra azt írja, min. 70 liter, népesség: 90 literre 10-14 hal, szerintem ebből 10-14 40-50 literesben is bőven kényelmesen elfér)
2012. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-2 centis halakat javasolnék, apró garnélákat és kis méretű növényeket.

[link]

[link]

Ha miniatürizált állatok lennének benne, arányaiban jobban nézne ki az akvárium, mert hozzájuk képest nagynak tűnne. Nekik is jobb lenne, mert ők még olyan picik, hogy van helyül úszkálni egy olyan kis akváriumban is. Na meg a kis halakból 20db-ot is bele lehet paszírozni, nagyobb halból viszont nem érdemes sokat. Az ennél nagyobb halak hamarabb elszívják az oxigént, többet kakálnak, hamarabb lerontják a vízminőséget, ezért rájuk jobban oda kell figyelni. Nagyobb halaknál még az a veszély is fennáll, hogy ha egy nyaralás alkalmával amikor nem tudsz foglalkozni vele kellőképpen, akkor a kis akvárium méret miatt könnyen kipusztulhat az egész banda, főleg ha sok ha van benne.

2012. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hable: az nagy baj,hogy nekem fehér kvarchomokom van?mert láttam a garnik a sötétet szeretik..garnélából mondjuk red cherryt vennék nano halból pedig zöld sávos törperazbórát de az arany színűt..szerinted garnélából és halból mennyit?

2012. febr. 25. 11:52
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Volo nem tudom, te hol olvastad, hogy a neonhalnak elég a 45 liter. Hosszú kiúszóteret igényelnek (legalább 80 cm), ebből adódóan 70-80 liter alatt nem beszélünk neonhal tartásról.
2012. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 man79 ***** válasza:
43%

Nekem ilyen van :)

[link]

2012. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!