Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 220literes akváriumba milyen...

220literes akváriumba milyen halakat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jövőhéten hozzuk el, de már vannak halaim...most vannak guppik dániók harcsák anci xipho molli...Ebbe a 220literbe hány kubai kék rákot tarthatnék?Volt nekem egy, és kb 1hete elpusztult és apukámnak ő volt a kedvence,és arra gondoltam, hogy abba is raknék.
2011. jan. 14. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
hát nekem volt 3db együtt nőttek fel, és egyszer az egyiknek tőből eltünt a balkeze, már csak egy kézzel integetett... valszeg veszekedett a másikkal..mindegy, hát visszanőtt neki úgy 2 hónap alatt, de a rákokat ekkor már külön kellett rakni 3 különböző akiba. Aztán odaadogattam másoknak, hogy ne legyenek annyi felé, és csak 1-et tartottam meg. Úgyhogy ne vegyél többet szerintem.
2011. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Könnyen levadássza a halakat és etetni sem könnyű egy ekkora akváriumban. A növényeket is lekaszabolja. Szerintem nem való oda. 220 liter már nagyon szép, a meglévő halaidból: dánióból és harcsából mindenképpen legyen egy legalább 15 fős csapat, gyönyörűen mutatnak. Társíthatsz melléjük gurámikat is, szép nagyra nőnek és békések. Esetleg vitorlásokat, de ők már több figyelmet igényelnek, a guppikat esetleg bánthatják is ha olyanokat fogsz ki. Gyönyörűen mutat egy 20 fős neon raj, esetleg petitellák. A lényeg, hogy békés halakat válogass.
2011. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
A kék rák rossz választás, már leírták mások miért. A narancs törperák (Cambarellus) viszont alkalmas társas akváriumba, ekkorában tarthatsz 1 hímet, 2 nőstényt, csak legyen sok búvóhely.
2011. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Úgy veszem,hogy halakkal együtt.15 kifejlett anci van benne (ez szerintem el lesz passzolva,mert számomra rengeteg.), és gurámik is vannak benne, 1 db dánió (nekem van most 6 darab, szóval az jó lesz) és 1 valamilyen tetra.Narancs törperákról még nem is hallottam, de utána olvasok a tartásának.
2011. jan. 14. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

A tetrák nagyon békések, szerintem együtt

6db fekete és 6db fehér tetra nagyon jól nézne ki.


A legyező vagy más néven sepregető garnéla az is egy békés mert nincs ollója, a növényeket sem bántja és olyan nagy lesz mint a kubai kékrák, csak ez kicsit randább, viszont jól takarítja a koszt az akvárium alján :)

http://www.youtube.com/watch?v=0PdTM_Y6aUU

2011. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!