Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma kaptam ezt az ancit,...

Ma kaptam ezt az ancit, szerintetek mennyi idős lehet, és hím vagy nőstény (kép lent)?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2012. febr. 24. 23:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egy 500 literest nem is tudom elképzelni, hogy lehet hazavinni. Pl emeletre felvinni. Ha a folyosón be tudsz fordulni vele úgy, hogy nem vered szét, még akkor is legalább 130 kiló önmagában és nincs egy jó fogása, csak csúszik ki az ember kezéből. Nagy kínlódás lehet.


Én ezért 200 liternél nagyobbat nem is hozok haza.

Az a méret még úgy ahogy mobilizálható.

2012. febr. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 YourDestiny ***** válasza:
Ez nem Gibbiceps, hanem Pleko. Hasonló a mintája, de teljesen biztos, hogy nem Gibbi. A Pleko-nak rengeteg színvariánsa létezik, úgyanúgy a Loricaridae fajoknak is. Megfelelő méretű akváriumban elérheti az 50 centimétert. A hímet és a nőstényt nem igazán lehet megkülönböztetni szabad szemmel.
2012. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 YourDestiny ***** válasza:
Javítom: a Pleko is Loricaridae, megtévedtem.
2012. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Platypus ***** válasza:

[link]


Erre is hasonlít. Angolul egyébként a gibbiceps a leopard pleco, az Anci meg a bushynose pleco.


Ez meg egy fiatal közönséges plekó elvileg:

[link]

Ez pedig ugyanaz a faj:

[link]

Mint látható, nem igazán az átlagos szobai akváriumba való hal.

2012. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 YourDestiny ***** válasza:
Igen, igazad van, a Gibbi is Pleko, ezenkívül pedig szintúgy L-es harcsa. Viszont én valamiért külön lapon említem a Gibbi-t, és véleményem szerint a képen látható hal nem az. Valamilyen Pleko, de nem leopárd plekó :) Sokszor találkoztam már vele, nálam is lakott régebben nem egy, nem kettő :) Foglalkoztam ezekkel a Loricaridae fajokkal, és bizony sok a hasonló mintázatú ilyen hal. A Gibbi-t viszont nem keverném össze semmivel, kivéve ha az valami mutáns egyed ;)
2012. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

De akkor ö most mi is valójában?

2012. febr. 26. 12:16
 17/21 YourDestiny ***** válasza:

Egy Loricariidae halcsaládba tartozó harcsafaj.


Azt hiszem itt megtalálható az összes faj, ha van türelmed keresgélj, melyik hasonlít rá a legjobban.


[link]

2012. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 YourDestiny ***** válasza:

Még egy kis segítség:


[link]


[link]


[link]

2012. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Platypus ***** válasza:

Ezeket a fajokat elég nehéz pontosan meghatározni. Az előző kolléga szerint Plecostomus(vagy újabb nevén Hypostomus) faj, szerintem valamelyik Pterygoplichthys faj lehet. A gibbicepsre tényleg nem jellemzőek ezek a hosszanti barázdák vagy mik, de összességében engem sokkal jobban emlékeztet erre a rokonsági körre. Sajnos rengeteg színváltozat van és korral is változik a halak mintázata, így nem egyszerű a dolog. Lényegében mindegy(ha nem szaporítani akarod), mert mindegyik 40 centinél kezdődik, azonos táplálékot és vízminőséget igényelnek.


A határozás nehézségére jellemző, hogy még a kutya közönséges "anci" is legalább 3 faj lehet, különböző végleges testmérettel.

2012. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 YourDestiny ***** válasza:

Ez így igaz. Nekem anno volt egy gyönyörű Peckoltia vittatám. Napokig kerestem, mire megtaláltam, mi is ő. Legalább 10 hasonló mintázatú faj volt. Egyes Loricariidae fajok nem nőlnek meg 10-12 cm-től nagyobbra. Ha mégsem Pleco, akkor fenn áll az esélye, hogy ez egy kisebb termetű faj. Előbb-utóbb megtudod :)

Egyébként én úgy tudom, hogy a közönséges algaevő Ancistrini alcsalád. Nem értem honnan ez a Bushynose pleco elnevezés. Kezdek belebonyolódni :)

2012. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!