Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sarga plattimnak teljesen...

Aqua22 kérdése:

A sarga plattimnak teljesen bevorosodott a kopoltyúja és egyensúly zavarban szenved, de teljesen jó az étvágya . Utana neztem es lehet hogy úszóhólyag gyulladása van de nem tudom . Vki megtudna mondani mi baja?

Figyelt kérdés

2012. febr. 27. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha friss csapvízzel cseréled a vizet, a klór ki tudja marni a kopoltyúját és gyulladt vörös lesz. De ha furcsán úszik, imbolyog /eldől, az más, akkor úszóhólyag. Együtt a kettő nem tudom mire utal.
2012. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
A vörös kopoltyú elsősorban ammóniamérgezésre és oxigénhiányra utal, ritkán lehet kopoltyúféreg is. A klórmérgezésre a fokozott nyálkakiválasztás jellemző, amitől pont fakónak látszik.
2012. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kopoltyu fereg ki van zarva mert nincsen rajta semmi és egyébként a farokuszonyának a hátsó felét sem használja eslatszik hogy megcsipkedték a farkát . A vizet amit nem rég cseréltem 3 napig hagytam állni pont emiatt . De köszönöm .
2012. febr. 27. 18:22
 4/5 A kérdező kommentje:
és az ammónia hogyan alakulhat ki ?
2012. febr. 27. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Az úgy, ha gyenge a szűrés, vagy ha ritkán van vízcsere.

De szerintem elég 1-2 napig állni hagyni a vizet.

2012. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!