Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől dögölnek a neonhalacskák?

Mitől dögölnek a neonhalacskák?

Figyelt kérdés

mai napon már a harmadik döglött meg ezelőtt olyan szépen el voltak most meg olyan mintha valami bajuk lenne

még meg kell hogy említsem hogy az utóbbi egy hétben rengeteg csiga lett az akváriumban az nem baj ha túl sok van benne és mitől lettek azok a csigák mivel én nem telepítettem bele


2012. febr. 28. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hány literes az akvárium? Milyen eros szurod van? Világítás és megfelelo meleg víz van? Mivel etetsz? Milyen gyakori vízcseréket csinálsz? Nincsenek a halakon fehér pottyok?

A csigák úgy kerultek be, hogy az uzletben biztosan vettél novényt és azon voltak!

2012. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túletettél, (a csigaszaporulat is erre utal) és emiatt olyan sok a bomlástermék, hogy nem bírja el a szűrő.
2012. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A macsó neonhalfiúktól.
2012. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 YourDestiny ***** válasza:

Ez így nem lehet megmondani. A következőket kell tudni:


Milyen nagy az akvárium?

Milyen szűrőd van?

Mennyi és milyen halak vannak benne?

Milyen gyakoriak a vízcserék?

Milyen gyakran etetsz?


Remélhetőleg azt tudod, hogy állott vízet öntünk az akváriumba, és nem mossuk ki a szűrő szivacsát teljesen, csapvízben pedig pláne nem.

2012. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

25 l akvárium 6 darab volt benne és ezen kívül még 6 darab másfajta hal van benne a víz hőmérséklete 25 celsius fok volt de ma levettem 20 celsius fokra mert gondoltam hátha az végett döglenek víz cserét még nem csináltam mivel kb 1 hónapos az akvárium a szűrő pedig FAN Filter Plus mini ami éppen ilyen akváriumokban való 30-tól 60 literig

etető anyag pedig Tetra Min menu egy dobozban több féle van és minden nap egyik féléből adok nekik de van amikor a apum eteti vagy az anyum úgy hogy lehet ők össze keverik naponta háromszor szoktam adni nekik enni ha reggel adtam nekik egyik fajtából lehet apum vagy a anyum délben adott a másik fajtából nekik

2012. febr. 28. 18:16
 6/15 YourDestiny ***** válasza:

Na most, a hibák a következők:


1) 30 liter alatt törvény tiltja gerinces állat tartását.

2) Neonhalat 70-80 litertől tartunk. Olvasni kell, nem fáj. Nagy kiúszóteret igényelnek, legalább 80 cm hosszú legyen az akvárium.

3) A víz mindig legalább 23-24 fokos legyen

4) Amit a szűrő dobozára írnak, azt soha nem szabad elhinni

5) Gondolom akkor azt sem tudod, hogy heti rendszerességgel el kell végezni a 30 százallékos vízcserét, egy napig állot, klórmentes vízzel

6) És gondolom azt sem, hogy a szűrő szivacsát nem mossuk ki teljesen, és nem csapvíz alatt

7) A szűrőszivacsban baktériumflóra alakul ki, ezek bontják le a vízben jelenlévő oldott gázokat. A halak a kopoltyún keresztül nagy részben ammóniát választanak ki, amit a szűrőbaktériumok nitrit-re, majd nitrát-ra bontanak le. Ez utóbbi nem bomlik tovább, csak halmozódik, ezért van szükség a részleges vízcserére.

8) A szűrő ebből adódóan folyamatosan üzemel, hiszen a hasznos baktériumoknak állandó áramlásra van szükségük

9) Mivel a szűrésed nem megfelelő, és túl kis akváriumban tartasz túl sok halat, a megoldás a következő: a halaid ammóniamérgezésben pusztultak el, valamint a többi is hamarosan erre a sorsra jut, ez csak idő kérdése. Az akvarizálás nem annyiból áll, hogy veszek egy szűrőt, beleteszem a halat az akváriumba és kész. Sajnos amit te művelsz, az kőkemény állatkínzás.

2012. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 YourDestiny ***** válasza:
Amivel kezdeni kellett volna, az a következő: az akvarista.hu főoldalán 5 nagyon hasznos e-book-ot találsz. Olvasd el őket, nem viccnek íródnak.
2012. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 YourDestiny ***** válasza:
Lemaradt a 10. pont: túl sokat etetsz. Ezzel csak meggyorsítod a mészárlás folyamatát, hiszen annál többet ürítenek a halak, ezáltal a vized egyre mérgezőbb. Naponta egy alkalommal kapjanak enni annyit, amennyit 1-2 alatt elfogyasztanak. Viszont a legelső amit tenned kell, hogy elajándékozod ezeket a halakat, amíg nem késő.
2012. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 YourDestiny ***** válasza:
*1-2 perc alatt
2012. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na igen, ha halakat szeretnél, akkor az első egy nagyobb akvárium és egy nagyobb szűrő. A második az alapismeretek elsajátítása. Egyébként ezeknek a halaknak nagy részben fagyasztott eledelre van szükségük.
2012. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!