Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigasügéreknek jó Fehérvárcsu...

Csigasügéreknek jó Fehérvárcsurgói kvarchomok 0,2-0,6 mm-es méretben?

Figyelt kérdés
És az etetésükkel kapcsolatban is tudtok tanácsot adni? Azt olvastam, hogy nem való nekik a tubifex. A vízibolhát megeszik?
2012. febr. 29. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég apró az a homok, kimosni se fogod tudni és nagyon tömörödni fog egy tömbbe és könnyen berothad az alja az akváriumban. Inkább olyan 1 mm szemcseméretű homokot keress, ami már majdnem kavics, az jobb.


Nem volt ilyen halam, de biztos megeszik a vizibolhát, ennél kisebb halaim is megették, és minden hal ette.

Vagy vehetsz élő artemiát. Ha nincs élő, akkor biztos van fagyasztva. A fagyaszttott kaják nem mozognak, így arra nem nem tudom mennyire buknak ezek a halacskák, de ki kell próbálni.

2012. febr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fagyasztott artemiám már van. Gondoltam vehetnék nekik még fagyasztott cyclopsot vagy krillt.
2012. febr. 29. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:

igen, az is jó


Én meg valami keverék fagyasztott cuccot vettem, egész kis kockák, és a abba még rákokat is beledaráltak, csak ezt most a tengeri halaknak adom. Azok is megesznek mindent.

2012. febr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyet vettem, leírom:

ZooSchatz - tengeri mix

Összetétel: kagyló hús, garnéla, mysis, tengerihalhús, krill, artemia, tengeri evezőslábú rákok, homárrák ikra, spirulina, természetes astaxanthin (hematococcus-alga), zsarsavakkal Omega3-mal dúsított.


Ezt édesvizi halak is megeszik, nem csak a tengerik.

2012. febr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Keresni fogok ilyet is. Köszi a válaszokat.

Ha lesznek benne maláj tornyosok akkor is berohad?

2012. febr. 29. 17:57
 6/8 A kérdező kommentje:
az aljzat?
2012. febr. 29. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:

A cyclops nagyon apró, szerintem azt ne vegyél, nem fogják összeszedni.


A homokot keverhetnéd apró folyami sóderrel, az sokat segítene rajta. A maláj tornyosok is jól áttúrják, de szerintem teljesen nem oldják meg a problémát.

2012. febr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

A bolha jó, de ne etesd túl gyakran, mert sok ballasztanyagot tartalmaz. A kifejlett artemia és az üvegálca biztonságos és jó tápértékű fagyasztott kaják. A tubi és a vörös szúnyog nem való érzékeny gyomrú halaknak.


Szerintem a sima folyami homok jobb választás. Nagyobb szemű és nem szúrja ki a szemed a fehérségével.

2012. febr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!