Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sósvízi garnélák...

Milyen sósvízi garnélák vannak amit könnyű tartani?

Figyelt kérdés
Elhatároztam a tartásukat, mikroszkóphoz volt is garnéla tojás, azt fogom kikelteni? Mennyire igényesek? Hogy kell őket tartani? Nem sok mindent találtam, ha esetleg linkelni tudtok az is jó! Nagyon kezdő vagyok, minden segítséget megköszönök!!!!

2012. febr. 29. 21:40
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%

A legelső amit tudnod kell, hogy az nem garnélatojás, magyarul sóféregnek vagy sóráknak hívjuk ezeket az állatokat, a latin neve Artemia salina. Rendszertanilag semmi közük a garnélákhoz, sokkal ősibb, primitív szervezetek. Hihetetlen a tűrőképességük, a legegyszerűbben tartható vízi állatok. Volt nekem is ilyen mikroszkóphoz csomagolt cuccom, de nem sikerült kikeltetnem. Díszhalas boltban kb. 500 Ft egy csomag sera márkájú pete.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És ezek mekkorák lesznek?

Még azt szeretném megkérdezni (sehol sem találtam, lehet, hogy csak én vagyok hülye, meg nagyon kezdő), hogy a red cherry édesvízi? Ha sósvízi akkor ezzel az artemia salinaval (jól írtam?)tartható együtt? Nagyon köszönöm előre is!

2012. márc. 1. 07:31
 3/3 Platypus ***** válasza:

A red cherry édesvízi. 25 liter fölött tartható, de mivel kezdő vagy, 50 liter alatt nem ajánlott édesvízi akváriumban gondolkoznod.


Az Artemia nagyon különbözik a többi sósvízi állattól. A víz sósűrűsége szélsőséges értékek között is változhat és a szennyezett vizet is nagyon jól tűri. Tengerparti pocsolyákból származik, amikben naponta változnak a körülmények. A valódi tengeri élőlények viszont rendkívül kényesek. A tengerek hatalmas víztömege nagyon stabil, gyakorlatilag a sűrűsége(egy adott területen) sosem változik és a vízminőség sem romlik sehová. Ezért az igazi tengeri fajok tartása elég nehéz. Tengeri akváriumot üzemeltetni sokkal bonyolultabb és drágább, mint egy édesvízit. 100 liter alatt nem is érdemes gondolkodni benne. Ezért az igazi tengeri garnélák csak tapasztalt akvaristáknak valók.


Artemiát viszont mindenféle felszerelés nélkül egyszerűen lehet tartani 5-10 literben.

2012. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!