Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legszívósabb hal,...

Melyik a legszívósabb hal, ami olcsó és egy 60 literes akváriumban tartható?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak vettünk egy akváriumot, halak még nincsenek benne. (még kezdők vagyunk) Neten nézelődök és tanulok, gondoltam megkérdezem itt is mi a véleményetek. Egy csapat kis halra gondoltam, ami olcsó és nem beteges, nem túl igényes. Nincs az akváriumban élő növény, csak mű. Szűrőt és vízmelegítőt kaptunk az akvárium mellé, abba a szűrőbe kell még tenni valamit? Vagy elég bele csak az a "szivacs"?

Köszönöm


2012. febr. 29. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

(Hable, látom neked is hosszú az éjszaka :))


A dánió szerintem se a legjobb, inkább egy 8-10 fős kistestű pontylazac, vagy szintén ennyi HÍM!!! szivárványos guppi. Sokan ajánlották a guppit, de ha kezdők vagytok, inkább csak hímeket tartsatok, mert nem fogtok tudni mit kezdeni a szaporulattal. A szűrőbe elég a szivacs, a lényegesebb kérdés, hogy maga a szűrő elég e, mert szettekhez általában gyengéket adnak.

Egyébként a szűrőt innentől soha ne kapcsolt ki.

Néhány növény azért majd kéne bele, ha más nem , akkor pár anubiast rákötözöl valamire, meg dobálsz bele pár gömbmohát.

2012. márc. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Platypus ***** válasza:
100%
A "hasznos" halakat is ugyanúgy bele kell számolni, mert van anyagcseréjük amivel terhelik a vizet. A közönséges algaevő harcsa(Anci) ráadásul nem is való 60 literbe. 10 centisre nő és a hím területvédő, ekkora helyen egész éjjel az akvárium berendezését és a többi halat rendezné. De igazából akármennyi ilyen takarítót is veszel, az akváriumot neked kell rendben tartani, azaz rendszeresen porszívózni a talajt és jó vízminőséggel lehet megelőzni az algát.
2012. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Heti 30% vízcsere kell, ha nagyon algás lehet több is, de az se mindegy milyen a szűrő. Az a baj, hogy már eleve a szűrők dobozára hülyeség van ráírva. Pl ha azt írják hogy 60 litertől 120-ig, akkor az kb egy 60 litereshez szokott jó lenni.
2012. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
20-22 guppi 54 literbe nagyon sok!!! maximum a fele és akkor semmi más hal nincs! egyébként a guppik a tapasztalatom szerint egyáltalán nem strapabíró halak, nagyon kényesek a vízminőségre és sok egyéb dologra. azért ajánlgatják előszeretettel a guppikat a boltokban, mert elevenszülők és nagyon könnyű a szaporításuk, így sokat el tudnak adni belőlük. gyakran hordják a boltokba a kereskedőknek a guppikat az otthoni hobbi akvaristák, mert szaporák, mint a nyulak. 20-30darab guppiért cserébe kapnak egy kis élő eleséget, vagy száraz tápot a kereskedőtől, az pedig szépen eladja a hozott guppit magas áron. Tisztelet persze a kivételnek! A neonhal sem "igénytelen", sőt, a vörös neon nagyon kényes a jó körülményekre! én azt mondom, hogy 10-12 darab valamilyen pontylazac, ami kis akváriumban is tartható (diszhal.info) és jóccakát! algázó szerintem felesleges 54literbe, úgyis csak a barna alga fog nőni a kevés fény miatt (egy szem 15wattos cső ugyebár), azt meg nem eszik meg az algaevők. minimum 1, de inkább 2hetet járasd üresen az akváriumot, menjen a szűrő. Ha kevesebb ideig nyomatod, akkor jön a darakór és társai és a gyerek sírni fog, mert az összes halacska kimúlik rögtön az elején! érdemes szűrő indító baktériumot venned és azzal járatni egy hetet! Sera Nitrivec, Tetra SafeStart, JBL Filterstart stb.
2012. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ja és az anubias nana növény nagyon jól passzol az 54literhez, mivel igénytelen, minimális fényigényű, strapa bíró fajta. cserében viszont lassan nő, bár én ezt cáfolnám, mert fél év alatt simán megduplázódik az én "bokrom" mérete. nekem is van egy 54literesem amúgy, abban 3-4 naponta cserélek 20% vizet. a 200literesben pedig másfél hetente 30%-ot
2012. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

a szűrő: Pacific p-f302 Qmax:450 l/h

köszi a linket, majd olvasgatok. bár nem akarok haltenyésztő lenni, időm se sok rá :D azért szeretnék tisztában lenni az alapvető dolgokkal.


Hable köszönöm a sok jó tanácsot, veszek akkor bele egy növényt, és lehet emellett a Boraras mellett döntünk majd, egész aranyos... vagy a pontylazacok mellett.


mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 1. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!