Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olyan akváriumnál, ahol...

Olyan akváriumnál, ahol egyáltalán nincs, vagy csak műnövény van, meddig ajánlatos használni egy fénycsövet?

Figyelt kérdés
A neten van néhány változat. Azt tudom, hogy a növényes akváriumoknál javasolt évente kicserélni a csöveket. Viszont mi a helyzet, ha csak díszmegvilágításról van szó? Olvastam olyat, hogy nyugodtan használható 2 évig, olyat is, hogy akár tovább, amíg elegendő a fényereje, de olyat is, hogy egy év után nem megfelelő a csövek által leadott fényspektrum, valamint sok UV-t bocsátanak ki, így ezután már akváriumi megvilágításra nem alkalmas. Most akkor minden esetben ki kell cserélni évente a csöveket akkor is, ha pl. a dobozára más van írva?

2012. márc. 1. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan maradhat tovább.

A modern fénycsöveknél már az 1 éves szabály is kezd felbomlani, már kevésbé csúszik el a spektrumuk és a fényerejük sem csökken úgy, mint régen. Mondjuk ebben az elektronikus előtétnek is van szerepe, de a te esetedben hagyományossal is maradhat nyugodtan 2 évig (ha megfelelőnek tartod az erejét).

2012. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Észreveszed ha elkezd algásodni az akvárium, és elég csak akkor cserélni a neont.


Ha nincs benne fény és a nap se süt rá, akkor nem lesz algás. Pl egy 45 literes akváriumba egy 15W daylight cső mellett lesz egy kis barna alga, de volt egy jó kis kínai noname kékeslilás neonom ami még gyengébb volt ennél is, és az pl nem algásított semmit, mert fénye is alig volt.

Nem is nagoyn látszott, hogy fel van kapcsolva, csak épphogy. És a gömbmoha bírta alatta. Más élőnövények nem. A ledszalagot még nem próbáltam, de az is hasonló lehet. Nem algásít szerintem, ha csak egy csíkot ráteszel, Ezek pár wattosak, nemtudom 4Watt vagy ilyesmi.

2012. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nyugodtan maradhat amíg úgy nem látod hogy már neked gyenge, mert csak a növényeknek gyenge egy év után de az esetedben ez nem lényeges.

egyébként ha nem sügerekről van szó akkor ahánlott az élő növény az akváriumba.

2012. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De sügér. Régebben volt már anubias, aponogetifolia, azt is felzabálták. A hajtásoknak esélyük sincs, a többi levelet pedig megcsipkedték, amik szépen lassan, de biztosan egyre rondábbak lettek. Egy szóval esélytelen :)
2012. márc. 1. 17:44
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Én legfeljebb két év után azért mindenképp lecserélném. Addig viszont elmehet.
2012. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tegyél bele gömbmohát az bírja a kemény vizet és ha elég sok van benne, ehetik is. Nem? Úgyis kell nekik az alga táplálék, és a gömbmoha algából van, de az egészet úgyse fogják megenni, és azon nem látszik ha kicsit megcsipkodják szeritnem.
2012. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gömbmoha? Azt hiszem, olyat tudnák is szerezni. És ő nem fogékony az ecsetalgára? Annak idején küzdöttem ellene, az anubiasokat és a vizikelyhet nagyon szerett körbeszőrözni. Ma már nincs belőlük, legalábbis egy ideje eltűntek, most nem látni sehol, ám a biztonság kedvéért megkérdezem, hogy a mohát megtámadja-e az ecsetalga.
2012. márc. 1. 18:03
 8/9 A kérdező kommentje:
*szerette
2012. márc. 1. 18:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem láttam még ecsetalgás gömbmohát. Nem tudom, hogy megtámadja e. Nekem egyszer a háttéren volt sok ecsetalga, meg a Vizi hortenzia, Cryptocoryne walkeri és az Anubias nana levelei voltak fekete szőrösek.


A hátteret kiszedtem, az összes növényt hipós vízbe mártottam. Egyedül a vizi hortenziát dobtam ki. A többiről sikerült megszűntetni az algát. Mondjuk a Hortenzián volt a legtöbb ecsetalga, szeirntem azért mert az is hátul volt a háttér közelében és ott burjánzott leginkább. Elég sokára vettem észre :)

2012. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!