Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hozzáértők! Mit tegyek bele?

Hozzáértők! Mit tegyek bele?

Figyelt kérdés

Egy 70 literes akváriumba tervezek külső szűrőt! olyan300liter/órára gondoltam. Vagyis a maximum teljesítménye a szivattyúnak 500l/óra. Egy 2 literes műanyag palackba fogom tenni a szűrőanyagokat. Ti mit ajánlotok bele? Már megrendeltem a siporaxot(1liter) és a szivattyút. Mi kell még bele? Rashel zsák jó lesz? Az eladó szerint felesleges a lávakő bele, mert a siporax jobb! Akkor pontosan mi kell bele? Mi a véleménetek a házi külső szűrőkről?



Köszöm,


Csaba


2012. márc. 2. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen külső szűrőt tervezel? Jó sok féle van.

A szivattyúteljesítmény nem biztos, hogy elég, ha egy kis gyári belső szűrő lenne, az más, ott kevesebb a szűrőanyag.

2 liter szűrőanyagnál nagyon nagy mértékben lecsökken a vízforgatás.

Lávakő fölösleges, sioprax-al, szivaccsal esetleg perlon vattával elég megtölteni.

2012. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia! egy kiegészítő szűrőt tervezek az akváriumba! már van benne egy eheim pickup 2010. ma vettem meg egy atman vízszivattyút, ami nem működik:)! holnap viszem vissza a boltba, hogy cseréljék már ki. a vizet egyszerűen nem akarta felszivattyúzni az akváriumba! a resun márkáról mi a véleményetek? egy ekkora szűrőbe mekkora szivattyú kell?
2012. márc. 2. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább atman, mint resun. Jó, most rosszat fogtál ki, de a resun úgy általában véve elég megbízhatatlan.

Vagy eheim, bár az árban már nem ez kategória.

Ha van belső szűrő is, akkor jó ez a vízforgatás.

2 liternyi szűrőanyag mondjuk eléggé lefojtja, 6-700 L/h-t is elbírna, ha majd jól beáll.

De a pickuppal szerintem jó ez az 500 l/h-s. Csak működjön.

2012. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
siporax + perlovatta elég bele.
2012. márc. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!