Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek hogy lenne jó?

Szerintetek hogy lenne jó?

Figyelt kérdés

Van egy 26 literes aksim a 112 mellett, 26 literes régi, anno kaptuk, úgy cseréltük le 112esre 10 éve, az aksi 15-20 éves :D


Lényeg h azért szeretnék bele életet csiholni, mert van rendes fekete műanyag teteje, és ha jól emlékszem egy 15 wattos kis izzó üzemelteti..



A szobámba jól mutatna, akváriumot újat csináltatnék az üvegessel, elvinném a mintát !


Mindenképp szeretnék yellow chery garikat, mert 112es be vannak a redek-.



8 Yellow cheryre gondoltam, 3 zebra csiga, 1 sziámi harcos hal, vagy 5-6 nano, törpe razbóra., vagy galaxy, vagy zöldsávos törpe razbóra..


alulra valami kimondott növényes fekete táptalajt, 2 oldalra vallinéziákat, 1 anubyas nanat, 1-2 köteg yávai mohát valami fára, vagy vasfa, vagy magnrova, vagy az szétágazó gyökeret szeretnék, 1 kis szürú, 25 wattos melegítő és kész is, de majd ha lesz pénze 20 ezres beruházás mindennel együtt kb..:) plus egy egyszerű kis fa asztalt csináltatnék alá.


8 gari, 3 zebra csiga tuti, vagy 5-6 nano, vagy 1 betta, szerintetek? Jobb előre tervezni, ha meg lesz a keret már csak céltudatosan vásárolni kell :D


2012. márc. 3. 02:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
szal 6-8 6-8 yellow és tigris gari 4 csigaevő csigával?
2012. márc. 3. 10:01
 12/21 Platypus ***** válasza:
Yellow fire annak a garnélának a neve. Yellow cherry nincs. Láttál te már sárga cseresznyét? :D Ha csapvízben gondolkodsz, akkor zöld babaultit rakhatsz mellé, ennek a fajnak megfelelnek a körülmények. A tigris és a bee garnélákat nem ajánlom csapvízbe. De 25 literben szerintem jobb egy fajnál megmaradni, úgyis szaporodni fognak.
2012. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25 literbe bőven elég 8 db yellow fire, és mondjuk 3-4 csigaevő. A tigris már sok lenne ide, és az egy igényesebb garnéla, nem hiszem, hogy a sima csapvíz bejönne nekik. A csigaevőt etetheted a túlszaporulattal, de azzal azért légy tisztában, a hogy a zebracsiga akváriumi körülmények között nem szaporodik, csak max. a petéit rakja le a berendezésre, de ezek nem kelnek ki, úgyhogy velük ne etesd majd a csigaevőt csigát, mert kár lenne értük :)
2012. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

tudom..


nem akarok sokat..


6 yellow elég lenne..


6 bababuti, nagyon tetszik, bár nem láttam még sehol ?

kivi vok az akvarista.hun meglesem

2012. márc. 3. 12:06
 15/21 A kérdező kommentje:

szaporulatot eladnám, yellow jóval drágább mint red..


nem tom babauti mennyit ér

2012. márc. 3. 12:08
 16/21 anonim ***** válasza:

A New bee, Christal red és Christal bee olyan 6NK-s lágy vízben együtt bírja, mert nekem úgy van. De csak ha nyáron fújod a víz tetejét egy PC ventilátorral, és még így sem biztos, hogy le tudod vinni 26 fok alá, és még így is ha minden stimmel, még így is lehet elhullás, olyan érzékenyek ezek.


Tigris garnélából csak 1db-ot szereztem régen az csapvízbe megmaradt nekem és akkor még Red cherry garnéláim voltak, oda beraktam közéjük. A tigris nagyobbra nőtt mint a Red cherryk és bírta a csapvizet, teljesen jól elvolt az RC-kkel, jól beilleszkedett. A tigrist lehet tenni Yellow garnélákhoz is, nem szaporodik velük. A Babaulti is jó, ugyanúgy, mint a a tigris, csak Babaultit még nem láttam élőben, nem tudom hol lehet kapni.

2012. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Meglátom még, yellow az tuti, fekete vagy sötét barna növényes táptalajjal :D
2012. márc. 3. 13:21
 18/21 A kérdező kommentje:
diszhalinfó a tigrisre nem ír semmi extra vizet.. mint darázsnál pl.
2012. márc. 3. 13:22
 19/21 anonim ***** válasza:

A Darázsgarnéla (Bee) bírja olyan 10 NK-s lágy vízben. Az nem marad meg csapvízben sokáig. A csapvíz nálam 21 NK.

Nálad nem tudom mennyi.


A sima tigris bírta nekem ebben a 21 NK-s csapvízben, de olyanom nem volt, hogy Blue Tiger, Black Tiger, Red Tiger mert ezek érzékenyebbek, ezeknek lágyabb víz kell.


De az a poén, hogy a lágy vízben meg minden csapvizes is frankón jól elvan, tulajképp az összes féle garnélát bele lehet rakni 6-10 NK-s vízbe, azt mindegyik bírja.

2012. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
mondjuk 26 literes aksiba tegyük fel 20 liter víz menne, olyan 6 liter ozmot kéne beletenni minden héten a 30% vízleszívásnál?
2012. márc. 3. 18:39
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!