Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy akvárium készítése hogyan?

Nagy akvárium készítése hogyan?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 90 literes akváriumom.(malawi sügérek vannak benne)

Ezeket a halakat,és belső berendezést akarom áttenni a 200 literes akváriumba. De nem tudom hogyan.Mivel hely nem nagyon van,és oda kerülne a nagy akvárium ahol jelenleg a 90 literes áll.A teli vízzel lévő akváriumot már nem lehet mozgatni.Akkor mégis hogy oldjam meg??Tudtok valami tanácsot adni?


2012. márc. 3. 17:43
 1/7 anonim válasza:
Ugyanilyen problémám volt nekem is én azt csináltam hogy találtam egy műanyag fürdőkádat de ha találsz valami nagyot azis jó és raktam bele vizet beleengedtem az akváriumból kb a felét aztán átszedtem a halakat oda addig míg leszavod a többi vizet meg megcsinálod a 200l-est addig kibírjákl a halak még egy vödörben is csak ragd be a levegőztetőt meg a melegítőt
2012. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A növényeket egy nylonzacskóba bedobálhatod, aztán összekötöd a száját. A talajt, a vizet és a halakat külön vödrökbe lehet rakni (sok vödör kell hozzá), vagy lavórba. Az üres akváriumot meg már könnyű mozgatni.
2012. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erre magam is rájöttem.De nem ez a gond.Hanem az,hogy a 200 literes akvárium a 90 literes helyére kerül.Viszont ha vödörbe rakom a halakat,azok elvannak ideig-óráig,de hetekig nem.A 200 literest viszont gondolom legalább 1-2 hétig üresben kell járatni.Legalábbis a 90 literes amikor csináltuk,mi így csináltuk.Hogy a víz megfelelő legyen.

Ha most is járatnom kell a vizet akkor a halaknak nem jó ha 1-2 hétig lavórban vannak.

Régi vízből teszek át,ez alap,de mindent nem rakhatom át,mert a régi vízben kell tartani addig is a halakat.Itt vagyok elakadva..

2012. márc. 3. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem. Hát fogod kicseréled a 2 üres akváriumot, aztán a vödröket beleöntöd a nagyba és kész. Nem lesz tele, sebaj.

Majd utána mindig töltesz hozzá egy kis vizet, mire megtellik teljesen.

2012. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A hal így ugyanabba a vízbe kerül vissza, baja nem lesz semmi.
2012. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bamboochatheone ***** válasza:
Pluszba a nagy akváriumba feltöltés után raksz baktériumkultúrát, tőzegkivonatot, meg növénytápot, és mehet bele a hal.:D
2012. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csináltam ahogy az első válaszoló leírta. Megrendeltem az akváriumot, megvettem hozzá mindent, és mikor szóltak hogy kész az akvárium elhoztam. Gondolhatod szobában az ágyam végéhez volt felállítva napokig. Gondosan megterveztem milyen vizet, milyen lavorba öntök. Aztán leszívtam a kis akvárium vizét felére. Akkor már ketten tudtuk mozgatni, Így a nagy akvárium bekerülhetett a helyére. Aljzat növények minden meg volt hozzá. Neki is láttam berendezni. Ekkor még mindig egy hosszabbítóról üzemelt a kis akváriumom a szoba közepén és naponta öntöttem hozzá 4-5 liter álott vizet. Így mire kész lett az akváriumom volt kb 80 liter tök jó vizem. Kb 3 napot vett igénybe. Mikor felöntöttem az akváriumot a lavorban félretett vízzel, a kis akváriumból elkezdtem leszívni a vizet. És ahogy a vizet mertem át úgy időnként a halakat is. Jó igaz a szűrőben nem indult meg a bacikultúra de azért a halak is elég szívósak tudna lenni. így elhullás és csapvíz használata nélkül átvészeltük a költözést.
2012. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!