Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tudnék tenyészteni?

Milyen halat tudnék tenyészteni?

Figyelt kérdés

van egy 165 literes akváriumom amiben a tenyésztésre vásárolt halak elférnek a többi hallal (dánió, vitorlás, anci, gurámi) és lenne egy 54 literes amibe szaporodás céljából el lehet különíteni az anyát (elevenszülő) vagy a párt (ha ikrázik).

az lenne a cél hogy egy kis pénz esetleg bejöjjön nem kell sok csak annyi ami a felnevelésük költségét fedezi szóval csak olcsón is el tudnám adni.

olyan kellene amit csapvízben tudok tenyészteni de mégis el lehet adni nem mint a guppi hogy ingyen esetleg ha elviszik.


2012. márc. 3. 21:16
 1/7 A kérdező kommentje:
vagy esetleg ha lágyítani vagy keményíteni kell a vizet arról is lehet szó csak akkor érdekelne hogy hogyan lehet megcsinálni és folyamatosan megfelelő értéken tartani a vízminőséget hogy ne ingadozzon.
2012. márc. 3. 21:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Betta, csigasügér, zebrasügér, egyéb kisebb sügerek, ancitrus
2012. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mézgurámi, Ajakos gurámi, Gyöngygurámi - könnyű tenyészteni őket, de nem tudom milyen árban vannak
2012. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gurámik 500 Ft körül vannak. A márványgurámi nekem tetszik.

[link]

2012. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a gurámi jó ötlet azt megpróbálok mivel van is egy pár.

mekkora méretűek amikor már ivarérettek és honnan tudom hogy készen állnak a szaporodásra?

vagy esetleg azt nem lehet hogy lenne egy fiú és 3 lány bettám a nagyban és azokat szaporítanám? azokat honnan tudom hogy készen állnak a szaporodásra? azt tudom hogy egy dunsztosüvegben tegyem a lányt a fiú mellé és ha készen áll akkor becsíkozódik de mikor kell mellétenni?

2012. márc. 4. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezekre a kérdéseidre egész biztosan találsz megfelelő választ az interneten, vagy ha személyes tapasztalat érdekel, menj fel az akvarista.hu-ra, és ott nézelődj a tagok blogjai között. A betta szerintem jó ötlet lenne, de nem a sima fátyolos úszójú változat, hanem a halfmoon, vagy a crowntail lenne az, amiből egy kis nyereség is származna. A fátyolosakat is beveszik a legtöbb kereskedésben, de csak nagyon alacsony áron, hiszen ők is szeretnének belőle nyereséget. Ezzel szemben valami különleges halfmoon/crowntail ivadékot magasabb áron is el tudnál adni, akár magántenyésztőknek is. Sok szerencsét :)
2012. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dioxyde ***** válasza:
hát nemtom nálunk meg a környéken a gurámi is vagy 200 ft,a zebra sügért is láttam már 50 ft-ért elvihetőt szal ezekből nem sok pénzt lehet keresni.
2012. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!