Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartható benne valamilyen...

Tartható benne valamilyen előlény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van itthon egy pici akváriumom. Nem egész 8 literes. Leszámoltam az üveget, az űrtartalma pontosan 7 liter. Szeretnék bele életet lehelni. Az alapokkal tisztában vagyok, viszont abban kérném a tanácsotokat, telepíthetek-e bele garnélákat, vagy túl kicsi ez a hely még nekik is? Fűtőm nincs, a szobahőmérséklet nálunk 22-23 foktól 28-ig változó, évszaktól függ :)

Van itthon egy pirinyó szivacsszűrőm egy 50 liter per órás pici légpumpával. Szerintetek megfelelne bele? Lenne bele bazalt aljzatom és néhány kövem. A további kérdéseim:

- ha otthont tud adni néhány garnélának, mennyi és milyen garni lenne az ideális bele?

- Növényeket vennék bele. Milyen fajt ajánlotok melléjük, ami könnyen be is szerezhető? A közelben sajnos nem nagy a választék.

- A garnélákat is napi egy alkalommal kell etetni, valamint megengedett a heti egy nap koplalás, mint a halaknál?


Az akvárium méretei: 29,8 x 14,2 és 18,3 cm magas. Tetőt vágtam rá.


Előre is köszönöm a hasznos, őszinte válaszokat!


2012. márc. 4. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hát szerintem kicsit kicsi lenne... de ha pl vennél egy 20l-es aksit (nem drága) és egy szűrőt (300l/h) akkor abba már jó sok fajtát lehetne tartani...

a garnélák szeretik jávai mohát, gömbmohát én ezeket ajánlanám

2012. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Asszem én 2000 ért vettem a 24 literest és abban is rákok vannak.
2012. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem veszek nagyobb akváriumot, mivel nem tudnám hova tenni. Ez is pont, hogy elfér. Ha nem jó ötlet beindítani, üresen marad. Viszont szeretném kihasználni, ha van értelme...
2012. márc. 4. 10:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Rakjál bele sórákot. Azt neked kell keltetned. Csak azokhoz nem tudsz tenni növényeket. Inkább ilyen tengeri dekorációt, kagylókat, stb.
2012. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Esetleg, egy növényes aksit csinálhatnál:) Bár nagyon nehéz, de nem lehetetlen.

Vagy teszel bele artemia-t, neki elég ekkora hely, sőt őket 1-2 literesben szokták tartani.

Itt egy link, hátha segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Platypus ***** válasza:

Én is a sórákot ajánlom. Nálam a sórákoknál tengeri fonálalga burjánzik. Tény hogy nem a legszebb növény, de legalább zöld. Ha stabilan tartod a sótartalmat és csinálsz hozzá rendes világítást, akkor makroalgák is megvannak benne, pl. Caulerpát könnyű szerezni. Írd be a keresőbe hogy "Artemia salina" és ki fog dobni pár kérdést ahol kirészleteztük hogyan is kell nevelni.


Édesvízi garnéláknak túl kicsi a 8 liter, szinte lehetetlen stabilan tartani a vizet.

2012. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

első vagyok...

ha nincsen nagyobbra hely szerintem tarthatnál benne kék vagy piros postakürt csigát olyan 5db-ot

vagy maláj tornyos csigát, esetleg 2-3 nagy tányércsigát

alulra bazalt

egy kicsike kis vasva

jávai moha, gömbmoha, anubias fajták:)

mondjuk nagyon sok 10 literes garnélás szet van... és talán az a 3 liter nem számít annyira sokat nem tudom

ha mindenképp valamilyen garnélát szeretnél akkor talán 5-6 red cherry vagy yellow fire garnéla... vagy lehet hogy 3 amanot is tarthatnál benne:)

2012. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7,74 liter pontosan :) Én 3-4 yellow garnélában gondolkodtam, de lehet, hogy akkor mellőzöm. Néztem a törpe karmosbékát, hát elég ronda. A csigán szintén gondolkodtam, ám lehet, hogy az lesz a vége, hogy berendezem és rakok bele növényeket. Jávai moha, gömbmoha, anubias. Ezeknek a fajoknak megfelelne a sima (nem akvarisztikai célú) világítás?
2012. márc. 4. 11:24
 9/16 YourDestiny ***** válasza:
A yellow még talán-talán, nekik nem kell nagy hely. Nagy odafigyeléssel egy 10 literesben már lehet sikeresen tartani őket. Ha nem vagy kezdő az akvarizálásban, akkor meg lehet próbálni, de a vízminőségre nagyon figyelni kell! A törpe karmosbékának biztosan elég lenne az akvárium, neki még szűrő se kell, csak a vízcserék.
2012. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A kis hólyagcsigák a legstrapásabbak ilyen pici helyen.

Megfelel az asztali lámpa, ha kellőképpen bele tudsz világítani.

2012. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!