Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez szerintetek így jól van...

Ez szerintetek így jól van "összerakva"?

Figyelt kérdés

Szóval: Tervezem egy 250L-es akvárium vételét külsőszűrővel meg teljes felszereltséggel.

Úgy gondoltam, hogy 15 db szumátrai díszmárnát, 8 db szekercelazacot,20 db vörösneonhalat és 3-4 db Ancitrust fogok beletenni.

növényekből ezekre gondoltam:

Cladophora aegraglopila 3db

Valisneria gigantea 6db

Aponogeton crispus 3db

Hygrophyla polisperma 5db

Liliaopsis brasiliensis 4db

Microsorium pteroptus 4db

(van amelyiket cserepesen árulják,de ez most sztem nem fontos...)

ti mit mondtok erre?



bármilyen építőjellegű kommentetet elfogadok! :)


2012. márc. 4. 16:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

ezeket elfelejtettem leírni..:

1 db spagetti kő

1 db vasfa

2 db Mangrowe fa (15x20cm)

2012. márc. 4. 16:32
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz, 1-2 dolog, amit megemlítenék:

Nem kevernék a dél-amerikaiak közé egy ázsiait, és a baltahasúak sokkal jobban csapatigényesek, belőlük is lehetne 10 fölött.

2012. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Annyi dekorral sehogyan sem fog kinézni, de a növények okék.

A Liliaopsis brasiliensis lehet hogy nem fog megmaradni, de ez nem biztos. Jó lennem, ha kapnánk egy watt értéket a világításról.

A Microsorum pteropusból javaslom a "Narrow" változatot, mert sokkal dekoratívabb a mezei Micrsorumnál.


Ami a halakat illeti, eléggé fullon van az aksi, ami egy erős szűréssel nem gond, de én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen egy aksi alul telepítve, mint túl;)

Ami a szekerce lazacokat illeti, elég nehéz beszerezni, de a neonokkal jól fognak mutatni.

2012. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi!

még annyi, hogy milyen aljzato ajánlassz, és hogy akkor a szumátrai helyett mi lenne a javaslatod?

2012. márc. 4. 16:54
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Szumi helyett mondjuk 1 pár vitorlás halat, vagy egy apistogramma családot, vagy egy csapat páncélos harcsát.

Vagy ha ilyesmi típusú hal kell, akkor valami ilyesmi pontylazacot. Gyémánt, vagy császár.

2012. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De amúgy nem olyan rossz a szumi, mert nagyon "hálás" kis halak, tartottam egy időben, szerettem őket.
2012. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi :)

a világítás 2x30W

2012. márc. 4. 18:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

60 wattal én a helyedben kihúznám a Liliaopsis brasiliensis-t és a Hygrophilát.

A liliaopsis egyenesen ki fog dögleni, a Hygrophila meg sehogyan sem fog kinézni. A többi okés.

2012. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

okés

és ennyi növény nem lesz túl kevés?

2012. márc. 4. 19:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Annyi tövet írtál be, hogy elég lesz bőven. Sőt, Microsoriumbol szerintem elég lesz 1-2 is.
2012. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!