Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek minimum mekkora...

Szerintetek minimum mekkora az az akvárium, amelyben egy haladó, tapasztaltabb akvarista sikeresen tudna garnélákat tartani?

Figyelt kérdés
Természetesen utódok nélkül :)
2012. márc. 5. 10:42
 1/8 Platypus ***** válasza:
Ha sikeres alatt azt értik, hogy jó a garnélának is, akkor úgy 10 liter alatt nem érdemes próbálkozni. Ebben is csak valami komolyabb biológiai szűréssel, és max 7-8 nőstény állatot. Életben tartani jóval kisebben is lehet, sőt szaporítani is, csak a stabil vízminőséget fenntartani túl nehéz és azért a garnéláknak is kell mozgástér. Mivel őket nem védi a törvény, elég sok disznóságot megtesznek velük az emberek. Láttam egyszer egy liter körüli gömböt, amiben hónapokig elélt pár fiatal red cherry. Aztán gondolom feladták a harcot, mert a tulajdonos felrakta a gömböt a polcra üresen.
2012. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem lenne egy 15-18 literesem (csak tipp, lehet, hogy 20 is megvan, házilag ragasztottam, ennyire futotta a 4 millis üvegből), és egy ideje gondolkodom azon, hogy összehozok egy nano díszakváriumot az előszobai részbe. Halak terén 6 éve hobbiként akvarizálok, ebből 3 éve komolyan, de a garnélázás nekem új, így rászorulnék nemi segítségre. Aljzatom, köveim vannak, mohát remélhetőleg könnyedén szerzek. A következő kérdéseim lennének:


- láttam a boltban egy pici Resun szűrőt (szerintem 200 liter per órás sem lehetett, alig volt 7-8 centitől nagyobb). Érdemes lenne megvenni bele, vagy megoldás lehet, ha előkeresek egy szivacsszűrőt? Régebbiek lesznek itthon kisebb-nagyobb, még légpumpa is.


- a másik kérdésem a világítás. Na ez nincs. A moháknak elég lenne az asztali lámpa, vagy vegyek egy nano világítást?

2012. márc. 5. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kis HETO világítást pár1000 Ft-ért, állítható méretű, jól néz ki, akváriumhoz való, stb.
2012. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

20 literben már éppen lehet őket tartani, de én biztosan nem tenném. Én azt javaslom, hogy vegyél vagy ragassz egy 30-35 liter körüli akit. Az egyik rövidebb oldalát válaszd le egy matten szűrővel. Gondolom hallottál már róla, egy nagy szivacs, mögötte vízpumpával (belső szűrő is lehet). Így nagyon jó a biológiai szűrés, a mechanikai sem rossz, a nagy szivacs rengeteg élelemmel szolgál a rákoknak, és esetleg az utódok is védve vannak a beszívástól. Oké, hogy azokat nem szeretnél, de nem értem miért, hiszen tök érdekes és vicces, ha vannak picik, ekkora helyen pedig már nyugodtan lehet szaporulattal is számolni.

Világításnak jó az asztali lámpa egy energiatakarékos daylight megnevezésű izzóval.

2012. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha telerakod hínárokkal és egy erős 20W izzót raksz fölé, akkor nem szökik az egekbe a nitrát szint, de akkor is 3 naponta 20% vizet kell cserélni. CRS-t nem tudsz benne tartani, az túl érzékeny, de az RC vagy a Yellow bírja, csak 2 hónap mulva elkoszolódik a talaj, aztán ki kell szedni őket és a talajt kimosni.


Ezért inkább olyan 45 litert mondanék, abban már könnyebben, stablilan lehet tartani őket. Úgy még nyaralni is elmehetsz 1-2 hétre, és nem kell attól paráznod, hogy megdöglenek mert egyszer elhanyagoltad a vízcserét.

2012. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudok egy LED-es lámpát olcsón. A fénye nagyjából egy 11W-os kompakt izzónak felel meg. Elég lenne a mohának? Egyáltalán jó az ilyen sima fehér LED? Természetesen amint lehet, ragasztok egy kicsit nagyobb akváriumot (25-30 litereset).
2012. márc. 5. 21:16
 7/8 Platypus ***** válasza:
A sima fehér LED nem az igazi, mert teljesen hiányzik belőle a vörös színtartomány. Előfordulhat, hogy a moha megmarad alatta, de egyébként vörössel kiegészítve szokás akváriumhoz használni.
2012. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Természetesen jut neki napfény is. Jávai mohát tettem bele, tekergettem ide-ota :) Remélem elég lesz neki a fény, ingyen hozzájutottam egy egyszerű LED-es megvilágításhoz :)
2012. márc. 6. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!