Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minimum hány literes akvárium...

Minimum hány literes akvárium kell a betta szaporításához?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 11:10
 1/3 Suhanc72 ***** válasza:

"Tenyésztése egyszerű, de a felnevelt ivadékok száma több mindentől függ. A tenyésztés menete nálam a következő:

Megtöltök egy 4 literes akváriumot szűrt (ill. ülepített) esővízzel és meleg (28-30 C°) helyre teszem. Ha fűteni kell az ívatómedence vizét, akkor feltétlenül takarjuk le valamivel, mert később a kikelt kishalak, ha hideg levegőt szívnak, könnyen megfáznak és hasonúszók lesznek. Én a tenyészállatokat egyszerre helyezem a medencébe, de ha nem vagyunk biztosak a nőstény ivarérettségében, akkor egy befőttesüvegben lógassuk be a hím mellé. Ha nőstény néhány perc alatt becsíkozódik, akkor van benne érett ikra és beengedhetjük a fiú mellé. Ha több bettás ívatóakvárium kerül egymás mellé, akkor azokat az oldalakat, ahol a hímek láthatják egymást, takarjuk le (pl. újságpapírral), hogy ne egymással foglalkozzanak, hanem a behelyezett nősténnyel.

Ha van, akkor egy kis kagylótutajt (Pistia) teszek a víz tetejére, de egy darab hungarocell, vagy kartonplaszt lapocska is megteszi. Ez alá építi a hím a fészket. A fészeképítésben a nőstény is segít. A második, vagy a harmadik napra már az ikrák is a fészekbe kerülnek. A párzás a fajra jellemző módon zajlik, igen látványos, és mintegy két órát tart. Gyönyörű látvány, amikor a hím a fészek alá csalja nőstényét, hogy ott átölelve kipréselje belőle az ikrákat. Ikrázás után – akár még aznap – vegyük ki az ívatómedencéből a nőstényt, mert a hím nagyon megverheti."

Pont tegnap este találtam a cikket, remélem segít.

2010. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekünk 14 l-es akvárium van erre a célra.Azt is elég megtölteni 10-15 cm-ig vízzel,és már kész is.Én egy hungarocel darabot szoktam betenni nekik.A fiú ahhoz erősíti a habfészket.Meg kell bele valamilyen növény,ahol el tud bújni a nőstény,ha üldözőbe veszi a hím.
2010. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
2010. aug. 5. 05:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!