Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire kell figyelni a gurámik...

Mire kell figyelni a gurámik ívató akváriumában?

Figyelt kérdés
aquael fan1 lenne a szűrő 30 literben. nem szívja be a kicsiket? mikor kell kikapcsolni és mennyi időre? gindolom amikor elkezdi építeni a hím a habfészket de mennyi időre kapcsoljam ki mert a fészek ugye több napig is megvan?
2012. márc. 6. 19:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
és egyáltalán mi legyen benne?
2012. márc. 6. 19:10
 2/20 anonim ***** válasza:

Gurámiknak 30 liter?! Ezek a halakat 100 liter körüli akváriumban ívnak.

Szerintem olvass el néhány leírást, cikket erről az egészről, hogy legalább az alapok meglegyenek.

2012. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

nem barátom te olvass utána. 100 literben élnek de az íváshoz elég a 30 liter. ebbe a 30 literes akváriumba különítem el őket hogy utána az ikrákat ne egye meg a többi hal. de ez nem is volt kérdés és ha már ennyire ismered a szaporodásukat akkor a kérdésre is válaszolhattál volna.

amúgy nálam egy 165 literes akváriumban élnek csak ugye oda nem fialhatnak le mert akkor nem sok kicsi marad.

2012. márc. 6. 19:59
 4/20 anonim ***** válasza:
Linkeld már be légyszi a forrást, ami 30 litert ír!
2012. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

értsd már meg hogy arra a pár napra elég a 30 liter. nem linkelgetek itt neked de akvarista.hu-n megtalálhatod és szeretném ha nem kötözködnél olyan miatt ami nem is volt kérdés.

de fogadjunk hogy soha sem szaporítottál még halat és csak egy 13 éves vagy aki unatkozik a gép előtt és csak annyit tud a halakról amit a diszhal.info leír. de az nem írja hogy elkülöníteni elég a párt 30 l-be is. ott nem úszkálnak össze-vissza és az ivadékoknak is elég a 30 liter amíg bele nem rakhatom a 165 literbe egy részét és a többit meg el nem adom.

2012. márc. 6. 20:05
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Várom a linket!
2012. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

mint írtam ha érdekel keresd meg de most már le is állhatsz mert jelenteni foglak. azért írtam ki a kérdést hogy értelmes választ kapjak és nem azért hogy veled szenvedjek.

ez a válasz is egy 13 évesre utal.

2012. márc. 6. 20:10
 8/20 anonim ***** válasza:
Kérdező: milyen gurámik? Mert pl. a gyöngygurámiknak elkél a 80 liter, de törpéknek elég a 30 is. Szóval nem is értem mi a vita alapja.
2012. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
aranygurámi ami ugyebár a kék gurámi színváltozata.
2012. márc. 6. 20:17
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen... nekik úgy ahogy elmegy a 30 liter.


Kérdésedre a válasz, amire figyelj: sok úszónövény legyen, és elég egy szivacsszűrő is. És akkor nem épít több napig. Mohafélék segíthetnek. Jó ha egy hímhez raksz több nőstényt, mert eléggé válogatósak. Etess élő eleséggel, ha tudsz, a hőfokot vedd egy kicsit magasabbra az átlagosnál (26 fölé). Az udvarlás után, ha a nőstényben nincs több ikra, akkor szedd ki, mert a hím bánthatja. Ha kikeltek, akkor a hímet is vedd ki. Figyelj a kicsikre, mert egymást is megehetik. Ha teheted a gyorsabban növőket különítsd el a kisebbektől.

2012. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!