Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az optimális pH, KH, GH...

Mi az optimális pH, KH, GH ezeknek a halaknak az akváriumában?

Figyelt kérdés
Betta, Vörös neonhal, Zebradánió
2012. febr. 26. 13:46
 1/4 YourDestiny ***** válasza:

A betta és a vörös neon a lágy vizet kedveli, a dánió már inkább a valamivel keményebbet. Szerintem 6-8 körüli értékre állítsd be a keménységet. A semleges pH érték lesz a legjobb (7 körül). Normális esetben a KH az összkeménység 80 százallékát adja. A vizet tudod lányítani pl. műgyantával. A karbonátkeménység növelésére a szódabikarbóna a legjobb. Én is régóta használom a sügereknél, sikerrel.


A neonhal nagyon szereti a kissé savas vizet. Ajánlatos a vízbe valamilyen fát tenni. Remélem azzal tisztában vagy, hogy hosszú kiúszóteret igényelnek (minimum 80 cm).


Egy kis segítség:


[link]

[link]

[link]

2012. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A neonnak kell a leg lágyabb-savasabb víz, (1-2, - 8-10 NK, 6-7 ph)

Utána a bettának, (5-12 nk, 6,5-7,5 ph) végül a zebra dánió birja a legjobban a csapvizet, (10-15 nk, 6,5-7,5 ph)

2012. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, a diszhal.info-n nem esik egybe a keménység, ezért kérdeztem, a bezza meg nem szereti a savasabb vizet.
2012. febr. 26. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan savasat elbír, mint a dánió...


Egyébként mind3 faj annyira beakvarizált, hogy minden további nélkül tarthatóak sima csapvízben. Generációk óta abban vannak.

Ha mégis lágyítani, savanyítani akarsz, 6,5-6,8 ph-nál akkor se menj lejjebb soha!!!

2012. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!