Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetra aquasafe-nél ha csepegte...

Tetra aquasafe-nél ha csepegtetek a frissen kitöltött vízba az előírt mennyiséget azt követően mennyi ideig várjak még?

Figyelt kérdés
dobozkáján nem találtam sehol sem leírást erről...
2012. márc. 9. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk 2 órát legalább, a hőmérséklet kiegyenlítés miatt.

És kevergesd meg a vizet, hogy a klór elillanjon.


Nem értem amúgy, hova rohan mindenki a vízcserékkel. 12 órát állni hagyod a vizet és semmi szükség ilyen hülyeségekre pénzt kidobni...

2012. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja én sem értem.


Nem tudom pontosan milyen reakciót vált ki a vízből ez a cucc, de barátom nővére használ ilyesmit, és ő csak 10 percet vár, vagy néha annyit sem. Ugyan még nem volt belőle gondja, de elméletileg ha nem vár eleget, van némi esély rá hogy embóliát kapjanak a halai.

2012. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem hülyeség a vízelőkészítő. Nem mindenki lakik jó helyen, ahol megfelelő minőségű víz folyik a csapból. A legtöbb városban rezes meg vasas a víz az öreg csövek miatt. A fémek ellen meg semmit nem használ a pihentetés, de ezekben a löttyökben kelátképzők vannak amik valamennyit javítanak a helyzeten.


Szerintem vízelőkészítővel együtt is érdemes negyedórát várni, hogy a nagy nyomáson beoldódott légköri gázok kimenjenek a vízből. Nagyon kicsi a kockázata, hogy bajt okozzanak, de ha okoznak akkor az általában halálos, mert egy buborék a halak vérében képes teljesen leblokkolni a keringést.

2012. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi az utolsónak az érdemes infókat :) beletettem és azért vártam vele egy fél napot biztos ami biztos :)
2012. márc. 10. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!