Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg olyan gyorsan...

Miért halnak meg olyan gyorsan a kicsi halaim, mikor a nagyoknak soha nem volt semmi bajuk?

Figyelt kérdés
Eddig ha kistestű halakat vettem (zebradánió, szumátrai díszmárna, guppi stb), mindig pár héten belül a fele meghalt, a megmaradtak meg 2-3 hónap múlva döglöttek meg. Most is már csak 2-en vannak a 10-ből. Pedig használok antiklórt, metilénkéket, algátlanítót, vannak búvóhelyek, kiszámoltam azt is, hogy hányan férnek el (1cm/1 liter módszerrel). Amikor nagyobb halaim voltak (pl. kék gurámi), azok meg olyan sokáig éltek, hogy meg se akartak halni. Mit csinálok rosszul, amit a nagyok még kibírnak, de a kicsik már nem? Gondolom a kicsik érzékenyebbek, de mégis mire?
2012. márc. 9. 20:29
1 2
 11/20 YourDestiny ***** válasza:
Nem értem, miért nem olvas utána bizonyos dolgoknak egy olyan illető, aki halazásra szánja el magát. A boltosnak soha ne higyj. Neki az a dolga, hogy rádsózzon valamit. 30 literbe tarthatsz néhány guppit, esetleg melletük 3 törpe szívóharcsát. Másik variáció egy betta, vagy tarthatók benne garnélák. Nagyjából ennyi.
2012. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam egy csomó helyen, ne hidd, hogy csak úgy megvettem a cuccokat és összeraktam, aztán nem értem, mért nem jó. Rengeteg helyen keresgéltem, neten is meg halgondozási füzetekben is, szóval nem vagyok ennyire flegma, ahogy hiszed.

Amúgy minek tartsak garnélát? Nekem halak kellenek, nem rákok.

Guppikat is tartottam régen, de azok is meghaltak. A bette jól hangzik, még szépek is.

Amúgy ilyen akváriumban tarthatnék aranyhalat? Mert arra gondoltam, hogy ha ezek meghalnak, azt veszek.

2012. márc. 11. 11:04
 13/20 YourDestiny ***** válasza:

Azért ajánlottam a garnélákát, mert a 30 liter nagyon az alsó határ. És látod pont ez az, amiről beszéltem. Keresni, olvasni!


[link]


Aranyhalnak 150 liter a minimum, és abba is max. 2-3 hal. Ezek az halak 30 centiméteresre nőlnek. Ne a filmekben látott gömbakváriumban tartott aranyhalas dolgokból indulj ki. 1-2 év alatt elpusztulnak benne. A hal szenved, ami nem mindig látszik rajta. Egy aranyhal várható életkora jó körülmények között lehet akár 10-20 év.

2012. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Platypus ***** válasza:
Úgy tűnik, nagyon rossz helyeken olvastál utána, mert szinte minden alapvető hibát elkövettél és most is egy újabbon gondolkodsz(aranyhal). Ajánlották már az akvarista.hu-t, én is csak ismételni tudom, nyisd meg az oldalt és töltsd le az e-könyveket. A mostani két haladat ha normálisan gondozod tovább, simán élnek 4-5 évig, tehát nem kell az új halfajokon gondolkoznod. Az aranyhal az egyik legrosszabb döntés lenne ekkora helyre. 30 liter nagyon kicsi, alig néhány halfaj érzi jól magát benne.
2012. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ahha... most perpillanat ennyire volt pénzem. És egy jó ideig nem is lesz többre. A betta akkor jó bele?
2012. márc. 12. 11:50
 16/20 YourDestiny ***** válasza:

A bettának elég a 30 liter, de csak egy halat tegyél bele. Hogy miért, gondolom tudod. Szűrő és fűtő kell (ennek a halnak kb. 27 fok az ideális).


Infó:


[link]

2012. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Azt hiszem, ez lesz, mert nincs most pénzem nagyobbat venni, viszont azt is utálom, ha nincs élet a szobámban rajtam kívül, úgyhogy kell valami hal.
2012. márc. 12. 18:51
 18/20 A kérdező kommentje:
Vettem egy bettát. És rájöttem, hogy a magyar neve sziámi harcoshal, pedig eddig tökre azt hittem, hogy ez két külön faj, csak hasonlítanak egymásra XD
2012. ápr. 7. 11:20
 19/20 YourDestiny ***** válasza:
Ami a linkelt oldalakon is nagy betűkkel szerepel :D
2012. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem igazán figyeltem.. pont azt nem :P
2012. ápr. 9. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!