Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lebeg fejjel lefelé az...

Miért lebeg fejjel lefelé az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Kb. 1-2 hete azt vettem észre, hogy az aranyhalam (kb 2-3 éves lehet) az akvárium sarkában fejjel lefelé van az alján. Mitől lehet ez? A farka nincs "megtörve" tehát csak szimplán fejjel lefelé "áll". Enni csak keveset eszik. Az akvárium 120l-es. Yoyo lemezes haltápot kap enni. Élő növény nincs az akváriumban. Kb 2 éve van meg az akváriumunk, de semmi ehhez hasonlót még nem tapasztaltunk.
2012. márc. 11. 15:40
1 2 3
 1/21 zokniszörny ***** válasza:
A mi halaink akkor úsztak a hátukon, amikor közeledett a vég. Lehet, hogy bizony az ő ideje is lejárt már. Más ötletem nincs. :(
2012. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
döglődik szegény:(
2012. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

jajj hát már rosszul kezdődik..

aranyhalaknak minimum 200 liter kell és nem szabad őket egyedül tartani kell belőlük minimum 3-4db

aztán ha nincs élő növény akkor nem tud kialakulni a bacikultúra

a lemezes tápban nincs semmi vitamin... fagyasztott eleséggel én párologtatott zöldségekkel kellene etetni

gondolom nincsen heti 30%-os vízcsre és a szűrés sem 600l/h-s

2012. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 YourDestiny ***** válasza:
100%
600 liter per óra 120 literbe? Minimum egy 700-as vödrös + belső, vagy magában egy 1000-1200 liter per órás vödrös, minőségi szűrőtöltettel.
2012. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Először is kedves 3. válaszoló: az élő növényeknek semmi közük a lebontó baktériumokhoz. Max annyi, hogy az elrohadt növényi maradványok is ammóniaként végzik.

Másodszor, vitamin van a száraz tápban, mivel utólag adnak hozzá, de nem nagy a tápértéke, ezért rossz. Attól pedig nem 1-2 hét alatt áll fejre, hogy egyedül van. Az csak hosszútávon stresszeli, mert fél, így fogékonyabb a betegségekre.


Kérdező: milyen a szűrésed? Végzel-e heti részleges vízcserét? Megvolt a minimum fél órás beszoktatás a halnál? (tudod, egy kis víz a zacskóba, 10 perc, még egy kis víz stb...)

2012. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Hát ez elég hülye kérdés szegény elpusztult.
2012. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Platypus ***** válasza:
100%

Ennek két oka szokott lenni. Az egyik az úszóhólyagprobléma, ami a mérgezéstől a fertőzéseken át a fejlődési rendellenességig mindentől kialakulhat, így önmagában nem lehet sokat megtudni belőle. Legfeljebb az akváriumban lehet keresni a hibát, ahogy az előzőek tették.


A másik ok tipikus aranyhaltünet. A gömbölyű testű aranyhalak bélrendszere torzult a testformával együtt, ezért nagyon érzékeny az emésztésük. A rossz tápláléktól képesek gázosodni, ami a hal súlypontját megváltoztatja és a hal felborul. Ebben az esetben a hal teljesen egészségesnek és élénknek tűnik, épp csak visszafordulni nem tud. A megoldás erre általában a zöldségek etetése, de nem mindig segít. De ha jól értem, a te halad letargikus és étvágytalan, ezért valószínűleg komolyabb a probléma.

2012. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát igazából, most kezdett el enni. Mikor fejjel lefelé áll, meg szoktam kocogtatni az akváriumot, és elkezd ficánkolni, de nem fordul vissza. Rá 10-20 percére pedig úszkál mint akinek semmi baja.
2012. márc. 12. 18:39
 9/21 A kérdező kommentje:
Mindig ugyan azon a helyen áll fejen. A műnövény, és az akvárium sarka között.
2012. márc. 12. 18:43
 10/21 anonim ***** válasza:
ez szerintem annak a jele hogy megfog halni, vagy beteg sajnos :/
2012. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!