Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lebeg fejjel lefelé az...

Miért lebeg fejjel lefelé az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Kb. 1-2 hete azt vettem észre, hogy az aranyhalam (kb 2-3 éves lehet) az akvárium sarkában fejjel lefelé van az alján. Mitől lehet ez? A farka nincs "megtörve" tehát csak szimplán fejjel lefelé "áll". Enni csak keveset eszik. Az akvárium 120l-es. Yoyo lemezes haltápot kap enni. Élő növény nincs az akváriumban. Kb 2 éve van meg az akváriumunk, de semmi ehhez hasonlót még nem tapasztaltunk.
2012. márc. 11. 15:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2 éve van aranyhalam, elég gyakran csinálja ezt, de nem hiszem hogy döglődik. Levegő jut a bélrendszerébe, ezért könnyebb felfordulva úsznia. Szerintem is ijesztő, de nem halálos :)
2012. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Már ahogy csak nézem, már nekem is beleszáll a vér a fejembe.:)
2012. márc. 16. 12:06
 13/21 A kérdező kommentje:
Mostanában meg már a hátán "fekszik", illetve a hátán és az oldalán úszik.
2012. ápr. 11. 19:14
 14/21 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy úszóhólyag probléma. Csoda, hogy még él.
2012. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Biztos h meg fog halni...Akkor Szoktak A hátán és az oldalán úszni :( Sorry:( Készítsd a WC-t :D
2012. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
ha azon a hejen mindig, és ha nem eszik sokat akkor nem kap sok oxigént és keresi az ennivalót. de rednszeresen adj neki reggel 8:00 délben 12:00 és este 21:00-kor. akkor kapni fog oxigént és rendszeresen táplált. az emésztőrendszere folyamatosan tud így sokáig is élni fog. a rendszeresen táplált hal sokáig él. ha nem válik be van egy beszélyes gyógymód arra gyógymód: egy szuri kell és 00.1 liter vért legalább kiszivni. de akkor nem adhatsz neki 1 nap semmitmert meghal és nem tehetsz semmit. azért inkább etessétek rendszeresen. ilyen táppal de nem biztos!:gilisztával,haltáppal, halcukorral aranycukor stb. ha megteszed amit irtam nem fog fejjel lebegni a vízben.
2012. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"600 liter per óra 120 literbe?"


Az kevés? Kezdő vagyok, csak érdelkődöm. A Juwel Rekord 600 (63 liter) gyárilag 280 l/h-s szűrőt ad, és teljesen megteszi ha nincs túltelepítve az akvárium. Sőt, asszem a Rekord 700 (73 liter) is ezzel jön ki.


A Rio 125-ös, ami 125 literes, abban van gyárilag 600l/h-s szűrő.

2012. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: Azért kicsi, mert ha a dobozra 600 liter/óra van írva, akkor az a valóságban, szűrőanyaggal megtömve, bejáratva jó ha van 400 liter/óra...


Nekem a 24 literes akváriumban van egy állítólag 380 liter/órás, de én egyszer lemértem (mérőtálat tartottam a kifolyó nyíláshoz és lemértem 1 liter víz hány másodperc alatt folyik ki, aztán felszoroztam) és így jött ki 300 liter/óra... és ez még a kezdeti időszakban volt, amikor még nem tömítette el semmiféle szennyeződés...


Én a 125 literes juwel riot ezért nem vettem meg, pedig tetszett a kinézete... abba már simán mehetne külsőszűrő...

2012. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 YourDestiny ***** válasza:
A 280 liter per óra legfeljebb 40 literhez jó. 63 litert lehetetlen megszűrni vele. Nem csak az óránként átszűrt víz mennyisége a fontos, itt túl kicsi a szűrőtérfogat is. Külső szűrőknél teljesen más a helyzet. Nem kis tartályt pakolsz meg különféle szűrőanyagokkal, amik nem kis mértékben fojtják a szűrőt. Általában 50%-os teljesítmény csökkenéssel számolunk, tehát egy 600 liter per órás külső szűrő legfeljebb 300 liter vizet szűr meg óránként. Ez 120 literbe nagyon kevés. Az már csak ráadás, hogy a flow (vízáram) is egyenlő a nullával.
2012. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Értem!


Az a fura, hogy a 280l/h-s szűrőm (az akvárium jobb felső, hátsó sarkában tolja ki a vizet)az akvárium másik oldalában lévő növényt is mozgatja rendesen. Sőt, az akvárium elején is igencsak megy az áramlat... a halak ott szeretnek szembe úszkálni vele.

Nem azt mondom, hogy odavágja őket a falhoz, ha nem úsznak ,de akkor is bőven van áramlat.


Tényleg nem értek még hozzá, de el nem tudom képzelni, hogy egy 600 l/h-s szűrő mit tenne ebben az akváriumban. Szerintem konkrétan az 1-2 mm-es aljzatomat is kavarná, a halakat pedig dobálná.

2012. ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!