Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy körülbelül 20 literea...

Ha egy körülbelül 20 literea akváriumban van 2 aranyhalam meg 2 guppim, egy molly-m egy algaevőm és (talán) egy plattim akkor a levegőztetőt naponta kb hány órára kell bekapcsolva hagynom?

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 22:13
 1/6 A kérdező kommentje:

20 literes*

válaszotokat előre is köszönöm :)

2012. márc. 11. 22:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha ez komoly kérdés és nem csak viccelődsz, akkor nagyon nagy bajok vannak nálad.


1. Az aranyhalaknak minimum 150-200 liter kell és hideg víz, 8-22 fokos. Pont emiatt nem tartható a többivel.


2. Sem a molly, sem az algaevő, sem a platti nem tartható 20 literben. Mindegyiknek olyan 90 liter között kezdődik a helyigénye.


3. 30 liter alatt törvény tiltja a gerinces állatok tartását. Állatkínzás, amit csinálsz.


Legalább bejáratott szűrőd van és csinálsz heti részleges vízcseréket?

2012. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
100%

Nem létezik, hogy ez nem egy provokatív kérdés. Napi rendszerességgel teszik fel az ilyen kérdéseket! Ha nem vagy hajlandó elolvasni az alapokat, akkor hagyni kéne az egészet...


1. Aranyhalat 150 litertől felfelé tartunk (ott is max. hármat)

2. 30 liter alatt törvény tiltja gerinces állat tartását

3. A szűrő folyamatosan megy, napi 24 órát, különben hamarosan beköszönt az ammóniamérgezés és az elhullás. Bár a jelenlegi esetedben erre még heti 50 százallékos vízcserével is nagy az esély.

4. 20 literbe tehetsz néhány élő növényt, csigát vagy legfeljebb 5-6 garnélát.


Most én kérdezek, ha megengeded. Tudod, mekkorára nő egy aranyhal?

2012. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarom elhinni, hogy ezek komoly kérdések...
2012. márc. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nem bántani akarlak de ez tényleg nagyon rossz a halacskáknak előttem már leírták miért...

egyszerű hasonlattal élve te sem éreznéd magadat valami jól ha egy kútban kéne élned

2012. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Na figyelj!Én msot nem foglak szekákni.Én 40 literen tartok 1 pár plattit,1 ancit és 3 guppit.A levegőztető jó,ha végig be van kapcsolva,de ha veszel rá állító-csapot(50 Ft),akkor az erősségét állíthatod.Porlasztód gondolom van.Ha nincs az egy 100-as,az is kéne.De aranyhalat viszont tényleg nem szabadna 20 literbe tartani.A többit talán lehet.
2012. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!