Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Okozhatnak BAJT a malájtornyos...

Okozhatnak BAJT a malájtornyos csigák?

Figyelt kérdés

Két hónapja vettem két malájtornyost az akváriumba.

Pár hete észrevettem hogy az aljzaton száz számra vannak kis 1 mm-es csigák és mára már egész nagyok lettek.

A homokban ilyen zöldes sáv van végig a felszín alatt,ami tele van buborékokkal.Lehet hogy az csigaürülék és ahogy bomlik,azok a buborékok ott mind nitrogén/ammónia?

Ráadásul az utóbbi időben az állatok lelassultak az akváriumban és a növények brutálisan pusztulnak.

A malájtornyosok az okai?


2012. márc. 12. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy ők okozzák a bajt. Szerintem a növényeid kezdtek előbb pusztulni, mivel a maláj tornyos csak akkor szaporodik el így, ha nagyon jól érzi magát és a rohadt növény maradványok a kedvencei. Ez a csiga pont, hogy jót tesz a növényeknek, pláne homokban, mert átmozgatja alatta a talajt és így felfrissíti a gyökereket.


A zöld sáv a talaj alatt inkább alga, mivel a homokban nem tudnak megtelepedni a lebontó bacik, így a halürülék és stb. amit nem tudsz rendesen kiporszívózni, ott felgyűlik és az ammónia miatt elszaporodik az alga.

2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem túl finom a homok, berohadt az egész. A növények gyökerei nem tudnak fejlődni, nem kapnak tápanyagot, megfulladnak. Én a helyedben sürgősen lecserélném az aljzatot.

Mondanám, hogy alaposan porszívózd ki és mozgasd át, de a hirtelen felszabaduló ammónia megöli a halakat. Jobb lenne kivenni őket és megoldani a problémát.

A homokot akár kaviccsal is bekeverheted, akkor kicsit jobban szellőzik.

2012. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Huuh ez az aljzatcsere elég horrorisztikusan hangzik,de egy akvarista barátom ugyanezt mondta,hogy kezd "elmocsarasodni" az aljzat és főzzem ki...

A nagyobb növények utálják az akváriumom,de a kisebb lándzsás "aljzatlakó" növények ragyogóan nőnek!

Akkor azt javasoljátok hogy tegyem ki a lakókat egy vödörbe és telepítsek új aljzatot egy kis gyöngykaviccsal keverve?

2012. márc. 12. 21:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja... az ültetőcsipesszel amúgy átturtam az aljzat nagy részét és brutál sok buborék jött fel!De utána csináltam egy 50%os vízcserét.
2012. márc. 12. 21:58
 5/5 A kérdező kommentje:

De amúgy miért kezdett el rohadni az aljzat?Gondolom másnál is van homok és nincs vele gond.

Még arra gyanakszom hogy kevés a nitrifikáló kultúra benne,mert kevés oxigén van a vízben és nem tudtak kellően szaporodni illetve bontani.

Most megy a nagy levegőztető,a porlasztókővel,hátha ez segít.

2012. márc. 13. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!