Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezhet, hogy a felforralt...

Létezhet, hogy a felforralt víz pH-ja nagyobb, mint a sima csapvízé?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 7.7 a friss csapvíz, és 8 körüli az egy napos állott víz (párolgás után amikor a klór és egyéb fertőtlenítő anyagok elillannak belőle, amik a zárt vízvezeték csőrendszerben addig nem tudtak).


A forralásnál meg mivel hamarább párolog, ott hamarább megy följebb és lúgosabb lesz szerintem is, de forralt vizet még nem mértem.


Ha esővizet forralnál, vagy egy tónak a vizét, vagy csak szimplán már több napos állott vizet, pl az akvárium vizét, az szerintem már nem menne följebb.

2012. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom ilyen kategorikusan kijelenteni, hogy nem létezhet, mert nem vagyok kémikus, de én még eddig csak az ellenkezőjét tapasztaltam, és hallottam is mindenkitől.

Csökken a keménység, és a ph is.


Viszont ha ilyet mértél, érdekes lenne, hogy mivel mérted.

Mert a ph csak néhány tizedet csökken, és azt, pl csepegtetős teszttel simán el lehet mérni, még többet is, mert elég pontatlan.

2012. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Nagyon is létezhet, rengeteg helyről hallottam, hogy az állott víz pH-ja felfelé mozdul. Általában akik jobb minőségű pH tesztet vesznek, azok tapasztalják is a jelenséget. Én gagyi neptunosat használok, az 8 fölött nem mér,így mindig ugyanazt mutatja csapvízben. Több elmélet is van rá, mi okozza, sokan a klórra gyanakodnak, de szerintem a csőben beoldódott légköri CO2-nek is szerepe lehet benne.

A forralás ebből a szempontból hasonlít a pihentetésre, azaz távoznak közben az oldott gázok, legyen az klór vagy CO2.

2012. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból viszont nem hasonlít a pihentetés a forralásra, hogy forralásnál csökken a karbonát keménység, akár 0 közelire is, és így az összkeménység is jelentősen kevesebb lesz. És ezzel arányosan a ph is.


CO2 ből meg úgyis ugyanannyi lesz benne, miután az akváriumba kerül, mert egyformán oldódik be a légkörből.

Tehát ha minden más körülményt kizárunk, és csak a forralást nézzük, attól szerintem lejjebb megy a ph, ugyanannyi co2 mellett.

A ph-t meg úgyis 2-3 nap múlva is érdemes mérni, mert akkor mutat valós értéket, ami már stabilnak mondható.

2012. márc. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Ha a víz karbonátkeménysége alapból alacsony, akkor a forralás nem változtat ezen sokat. Ismerni kéne ezeket az értékeket. A CO2 a csőben nagyobb mértékben képes beoldódni, mert nyomás alatt van. A vízművekben bekerült buborékok a csőrendszerben beoldódnak a nyomás hatására, és kiválnak amikor kijönnek a csőből. Abban teljesen igazad van, hogy a pH-nak csökkennie kéne, de nagyon sokan tapasztalták az ellenkezőjét, így valaminek még kell lennie a dologban.
2012. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor a CO2 távozása lesz az, mert nálam a karbonát keménység is 14 körül van, tehát van hova lágyulni forraláskor. Mondjuk nem mostanában volt, hogy ilyenekkel szórakoztam, de nekem biztos lejjebb ment egy kicsit a ph.


Azt lenne jó tudni, hogy ilyen esetekben, ha nő a ph, akkor pontosan mennyi a ph a sima csapvíznél, az akváriumba kerülés után 1 nappal, meg a forralt víznél, szintén akváriumba kerülés után 1 nappal.

Mert úgy mindkettőre hat a nyomás változás, és ha valami eltérés van, akkor az csak a forralástól lehet.

Na mindegy, akkor a lényeg végül is az, hogy létezhet!

2012. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!