Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon pici akváriumban lehet...

Nagyon pici akváriumban lehet halat tartani?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kb. 7 literes akváriumot. Korábban 2 pici aranyhalat tartottak benne. Keringtető nem volt nekik. Én bohóchalat szeretnék, tarthatok benne olyat? Vagy melyik az a fajta, amelyik jól elél egy ilyen kis helyen?
2012. márc. 13. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Áh, bohóchalnak semmikép nem jó. Bohóchalnak minimum 200 liter aksi kell, és tengeri akváriumot igényel. Ebbe maximum vagy 4 darab guppit tehetsz bele, vagy bettát. De a bettában nem vagyok biztos
2012. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az állatvédelmi törvény szerint 30 liter alatt TILOS halat tartani!

25-30 literben elvan 1 db betta. 30-40 literben guppik, nano halak.


7 literben esetleg növényeket tarthatsz, vagy sórákot.

A 2 pici aranyhal gondolom nem jókedvében döglött bele, hiszen 200 literes akvárium kellett volna nekik. 20 évig élnek és 20-30 centire nőnek, ha nem idióták tartják őket.

2012. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Első: Elég szomorú, hogy a guppiban biztos vagy...
2012. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ebbe semmilyen halat nem tehetsz. Törvény tiltja, hogy 30 liter alatt gerinces állatot tarts. Ebben még garnélákat sem lehet, szerintem mondj le róla, mert eléggé úgy tűnik kezdő vagy és egy ilyen kicsi akvárium (de még a 30 literes is) nehéz egy kezdőnek, tapasztalatot igényel.
2012. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Murr: nem döglöttek bele, hanem nagyobba kerültek. 2. Ha "idióta" lennék, nem kérdezném meg itt, hogy tegyek-e bele bármilyen halat.

Többieknek köszönöm a segítséget, megfogadom.

2012. márc. 13. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tarthatsz benne bohóchalat, sőt akármilyen halat is...

Csak a legfontosabbat el ne felejtsd csak gumiból, vagy műanyagból lehet:)

Na viccet félretéve

Vegyél egy 50litereset abban már nagyobb a választék de abba se bohóchalat hanem pl törpeharcsát törpegurámit, guppit vagy valami nano halat ami neked bejön...;)

2012. márc. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

7 literes akváriumban aranyhal?

Legalább az alapokkal legyél már tisztában! Rákeresel az interneten hogy akvárium vagy akvarisztika és napokig olvashatsz róla, de vannak jó összefoglalók is kezdőknek.


A 7 literesbe meg tegyél színes kavicsokat színültig.

2012. márc. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha azt sem tudod, hogy a bohóchal tengeri hal, akkor nem sok értelme van, hogy halat tarts.

Szűrő pedig KÖTELEZŐ!


Olvasd végig ezt, és kezd újra az egész halazást.

[link]

2012. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hellóóóó....itt jártam és feltettem egy kérdést! Nem beleraktam a lavórba 8 halat, amik felfordultak, aztán nagy csodálkozva idejövök, hogy: jaj, vajon mitől döglöttek meg a halaim?

Akkor jogos lenne a lehordás meg az észosztás, de így elég lett volna egy sima NEM is válasznak. A többieknek tényleg köszi, de ez már elég.

2012. márc. 14. 19:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, valóban nem olvastam végig a kérdés indoklását, hogy nem te tartod benne a halakat.

A választ a kérdésedre pedig a többiek megadták.

Még egyszer elnézést.

2012. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!