Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendezzek be egy...

Hogyan rendezzek be egy 140-150 literes akváriumot?

Figyelt kérdés

Milyen dekorációt és növényeket tegyek bele?

Milyen teljesítményű szűrőt és világítást?

Milyen halakat?


2012. márc. 15. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyi féle akváriumot lehet csinálni, és nem ismerem az ízlésedet.


Ha legörgetsz az aljára, akkor ott van 3 akvárium: [link]

Szerintem ezekhez kéne 2db T5 neon, ami végigér az akváriumon. Alulra 2 zsák Aquatic Nature Pro-Soil - Általános növénytalaj és néhány nagy kő dekorációnak, hogy kevesebb talaj kelljen bele, mert amúgy azért 3 zsák is belemenne.


Ha meg egy olcsót akarsz, akkor csak 1 neont teszel rá és alacsony fényigényű növényeket, olyat aminek talaj se kell, pl anubias, gömbmoha. Alulra apró fekete bazalt kavicsot egy vékony rétegben, az úgyis csak díszlet. És lehet az anubiasokat rákötni damillal vasfára hogy ne repüljenek fel. Nem kell elásni. Aztán lehet bele tenni 8db karcsú díszmárnát, 6db fekete tetrát, 2db pakisztáni díszcsíkot, egy nagy anci algaevő halat. De akár más halakat is, mert rengeteg féle variáció létezik.

2012. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 15. 19:40
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Egy ilyen akváriumhoz a szűrés lesz a legdrágább. A jó szűrőtöltet és egy 1200-as vödrös szűrő elkerülhetetlen.
2012. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

atman at-3337 nagyon jó ár-érték arányú megbízható, olcsó szűrő és neked tökéletes lenne vagy még olcsóbb és nem kevésbé halk és megbízható csak 100 l/h-val kevesebb és kisebb a tartálya a serafil 900.

atman at-3337: [link]

serafil 900: [link]

elég nagy az ár különbség és szerintem a teljesítményben közel sincs ekkora és elég is lenne neked a sera de ha jobb szűrést szeretnél vagy sűrűbb növényzetet akkor ajánlot az atman az erősebb vízforgatás és a nagyobb hasznos szűrőtérfogat miatt.

jók még a tetra, jbl és eheim szűrők is. nézelődhetsz és válogathatsz kedvedre, amit a pénztárcád megbír.

2012. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Az utolsó válaszoló hozzászólásához csak annyit tennék hozzá, hogy a JBL külső szűrőket inkább nem kéne erőltetni. Egy kiváló gyártó, de a JBL vödrös szűrőkre sokan panaszkodnak.
2012. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor elnézést kérek csak ezzel a szűrőtipussal nincs tapasztalatom(nme is lesz mert az atman bevált nekem) és sokan a jók közé sorolják. de akkor marad a többi.
2012. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Frontosa ***** válasza:
Nekem van. A JBL vált be a legjobban és őszintén szólva még soha senkitől nem hallottam rosszat felőlük. Pedig volt már Atman, Eheim, TetraTec is. Tény, hogy az Eheim Prof. sorozat jobb, de az kétszer annyiba is kerül. Kiváló minőségű 4 év garanciával. Konkrétan mik a panaszok?
2012. márc. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Több ismerősöm rossz véleménnyel van róla. Ha akvaristán utánaolvasol, ott is a JBL-nél van a legtöbb gond a markásabb szűrők közül. A leggyakoribb hiba, amiket hallottam, hogy a vízforgatás gyakran jelentősen lecsökken, így szinte alig forgatja a vizet (nem a szűrőtöltet és nem is eltömődés miatt). A másik a garancia. A szervíz bajos, gyakran kifogásolnak. A harmadik, hogy viszonylag hangos. Az Atman szűrőkről viszont jókat hallani. Nekem TetraTec van, sok jót olvastam róla és eddgi nekem is 100 százallékosan bevált.
2012. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!