Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kő legyen az akváriumom...

Milyen kő legyen az akváriumomba? (többi lent)

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy milyen kóő legyen a kisebb 45 liters akváriumomba guppyk neonhalak és plattik számára milyen szinűű és milyen mennyiségűű? 1 csomag elég ami fél kilos vagy 1 kilós ?
2012. márc. 16. 13:56
1 2
 1/15 YourDestiny ***** válasza:
Nem aljzatra gondolsz? A neonhalakat a sötét kövek és aljzat emeli ki. Ilyen aljzat pl. a bazaltzúzalék, kövek pl. a bazalt és a pala. Viszont! A 45 liter borzasztóan kevés a plattinak és a neonhalnak. A neonhal egy csapathal, 6-8 egyedtől felfelé tartható, és nagy, valamint hosszú kiúszóteret igényelnek. 80 litertől ajánlatos tartani és akkor is csak olyan esetben, ha az akvárium hossza eléri a 80 cm-t. Szerinem felejtsd el őket, nem éreznék jól magukat, ráadásul már a neonhalakkal túl lenne telepítve az akvárium. 45 literre a guppi jó, esetleg még a betta.
2012. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Most haggyuk a halakat hogy kevés nemkevés a hely ésn azt kérdeztem milyen kő legyen benne szal -.- "
2012. márc. 16. 14:29
 3/15 YourDestiny ***** válasza:
Leírtam a köveket. Világos kövekkel a neonhal nem mutat jól. A kilóidat nem értem. Követ összeszedsz bárhonnan, aljzatot pedig veszel 5 kilót, az elég lesz. Jó állatkínzást!
2012. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Nyúlós lónyál ***** válasza:
100%
Ááá, az ilyeneket de nem értem! Arra se méltóak, hogy válaszoljanak nekik! Nem hajlandó utánanézni a halak igényeinek, vagy ha igen, akkor magasról szarik rá. Csak mert neked tetszik még nem kell begyömöszölni őket egy ekkora akváriumba, mert NAGYON KEVÉS!!! Te hogy éreznéd magad egy WC-ben? Kár a billentyűt koptatni az ilyenekre...
2012. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 YourDestiny ***** válasza:
100%
Ha félre értettem volna valamit, akkor bocsánat, de ha nem, akkor az ő dolga. Ha neki jó az, hogy néhány hét vagy hónap múlva kidöglenek, akkor... Aztán fel lehet majd tenni a kérdést, hogy miért döglöttek meg a halaim? Ammóniamérgezésben, azért! Üdv. YD
2012. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Apró fekete bazalt.
2012. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Legalább egy komoly szűrőberendezés lesz ennyi halhoz? Vagy csak kettő lesz a neonhalból és hibát hibára halmozol? Nem baszogatásképp, de az ilyen rohadtul tudja szúrni a szemem, már ne haragudj! Ha nem tudod megteremteni a megfelelő körülményeket bizonyos halak számára, akkor minek veszed meg őket? Egyáltalán miért kezdesz bele?
2012. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Most haggyuk a halakat hogy kevés nemkevés a hely ésn azt kérdeztem milyen kő legyen benne szal -.- ""



Kedves kérdező, ebben az esetben viszont a helyes válasz, hogy tökmindegy, milyen, és mennyi követ teszel bele.

Ez lesz a legkisebb gondod.

szal-:__-_-_#

2012. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már nem azért de a 4 neonhalam az akváriumba már több mint féléve megvan .. ! és egészségesek !
2012. márc. 16. 18:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Fél év elképesztően kevés idő, és akár 1 évig is kihúzhatják, de hiszed vagy sem, az, hogy nem betegek (még) nem azt jelenti, hogy jól érzik magukat. Ha nem hiszel nekünk, nézd meg itt: [link]


Viselkedés: Társas, rajokban él.

Táplálkozás: Mindenevő, kedveli a kis legyeket (drosophilia).

Medence: Minimum 70 literes

Halnépesség: 90 literre 10-14 hal

Dekoráció: Sötét talaj, gyökerek, sok növény.


Gondolom etetni is száraz táppal meg lemezessel etetsz.

2012. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!