Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumom van,...

30 literes akváriumom van, szeretném berendezni. Van már egy levegőztető. Muszáj bele szűrőt tenni? Mekkora és milyen világítás legyen benne? Milyen talaj?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül szeretnék bele élő növényt, mert úgy tudom, akkor nagyon hamar algásodik. Lakóknak szeretnék pici halakat, vagy egy nagyobbat bele, még nem döntöttem fajtáról, már olvasgattam, hogy ilyen kis térben milyeneket szabad tartani. Algaevő csigák tuti lesznek benne.
2012. márc. 18. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:

milyen levegőztető?

igazából levegőztető nem kell... csak egy 300l/h -os szűrő amely fodrozza a vízfelszínt

alulra fekete bazaltzúzalékot rakj

élő növény mindenképp kell... szerintem vasfára rákötözött jávai moha és anubias fajták legyenek benne,

a világítás meg minimum 15w

egy fűtőt is kellene venned, ha pl sziámi harcoshalat (bettát) akarsz tartani mert neki kell a 26-28 fok

2012. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi! guppiknak is kell a fűtés? (itt nálunk alap a 25 fok télen-nyáron, szerintem 24 fokosra felmelegszik a vizem) vörös kő nem jó alulra? (kaptam egy zacsival, olyan mint a murva, csak sötétebb pirosas barna.)
2012. márc. 18. 09:08
 3/8 A kérdező kommentje:
ja, mennyi időnként cseréljem a vizet?
2012. márc. 18. 09:08
 4/8 anonim ***** válasza:

hát nem tudom igazából azért kellene fekete alajzat mert az kiemeli a halak színét

ha guppikat akarsz akkor az jó vagyis nem kell fűtés

ajánlom hogy csak hímeket tarts 4-et

jahh és mégegyszer milyen ez a levegőztető?

2012. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a vízet nem cseréljük soha teljesen mindig kb 30%-ot

ezt hetente leszvjuk majd éjjszaka állott vízzel megtöltjük

2012. márc. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szűrés föltétlenül kell, anélkül működésképtelen minden akvárium.

Legalább valami 1-2 anubias (növény) kéne bele, az elég strapabíró, bár nem nő túl gyorsan.

A növények gátolják az algásodást, növény nélkül sokkal jobban algásodik.

A vörös murva jó, csak aljzat lakó harcsákat nem tehetsz így az akváriumba.

Fűtő sem árt, hiszen trópusi halak, fölöslegesen meg úgy sem fűt, hiszen hőfokszabályzós, tehát ha elég meleg a víz, akkor nem kapcsol be.

Vízcserét ilyen kis akváriumban gyakrabban is lehet csinálni, ha minden másnap cserélsz 3-4 liter állott vízzel, az úgy jól működik.

2012. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

Ki kéne deríteni, mi is az a vörös kavics. Ha festett mészkőzúzalék, akkor pocsék akváriumba, keményíti a vizet és még oldódhat a színe is. A vörösesbarna lávakő viszont rendben van. Ha csinálsz róla egy éles képet és megmutatod, akkor tudok róla többet mondani. Addig is öntsd le ecettel, és ha pezseg, akkor kukázd ki.


Egy akvárium akkor algásodik nagyon, ha gyenge a szűrésed vagy túl sok halat tartasz. A növények pont segítenek rajta. Az élő növényeknek pedig világítás is kell.

2012. márc. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kiderítettem, lávakövem van. A levegőztető gőzöm sincs milyen féle, egy sima cső amit belógatok a vízbe és bugyogtatja (használtan vettem át, még nem üzemeltem), szerintem veszek akkor egy ilyen szűrő-levegőztetőt, ami 4,3 wattos. világítás tehát a halaknak nem is muszáj? a növények igénylik és azért kell?

Nem lesz sok halam, 4-5 guppit tervezek. Később úgyis beruházok egy 150 literesre, majd azt benépesítem jobban.

2012. márc. 19. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!