Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogy szoktatok aljzattisztí...

Ti hogy szoktatok aljzattisztítózni?

Figyelt kérdés
Garnélás akváriumról lenne szó.Szóval azon dilemmázok,hogy mi van,ha véletlenül felszippantok egy garnélát.Vagy ők elmennek?Arra is gondoltam,hogy addig kiszedegetem őket.Vagy hogy legyen?(hely az akváriumban van bőven :'))
2012. márc. 18. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legbiztosabb hogyha kiszeded őket míg porszívózol.. (talajtisztítás)
2012. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Caos válasza:
Ha van egy nagyobb "halhálód" terelgesd be a garnélákat és támaszd ki a hálót az akvárium tetejére,úgy hogy a garnélák még a vízben legyenek. Így nem kell kiszedni őket,és bajuk se lehet.Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás.
2012. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Én garrnélásban nem is porszívóztam soha, hanem pár havonta leszívtam a talajt leszívócsővel, de volt hogy előtte egy napig csak azzal szórakoztam, hogy garnélákat halásztam át vödörbe. Hát attól függ mennyi garnéla van. Ha már ilyen 50 db-on felül, azt már sokáig tart összefogdosni, főleg ha vannak közte 1 miliméteres minik.
2012. márc. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha meg azt mondod, hogy nagy akvárium, akkor arrébb tudod őket lökdösni és úgy porszívózni. De az ujjad legyen mindig a cső végén és figyelj. Ha véletlen mégis leszívsz 1-2 garnélát, az se baj, hát a végén nézd át a vödröt egy zseblámpával. Ha van benne valaki, azt halászd vissza. Aztán öntheted a WC-be a koszos vizet. De ezt csak akkor tudod megcsinálni ha nagy hely van az akváriumban.


Esetleg előtte fél órával adhatsz nekik kaját az egyik sarokba, hogy gyűljenek oda mind. És legyen helyed a túloldalon porszívózgatni.

2012. márc. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van az akváriumomba a halak között red cherry garnéla és talajporszívozás közbe jártam már ugy hogy hiába figyeltem véletlenül be be szippantottam egyet, ugyhogy mióta az akváriumom lakói azóta mielőtt kiöntögetem a vizet átnézem nehogy kiöntsem vele a garnélát is ha véletlenül vizicsúzdázott a vödörbe :)
2012. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!