Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő haltartó vagyok és...

Halkedvelő*-* kérdése:

Kezdő haltartó vagyok és kb1éve vannak halaim (csak vitorlás) és tudom hogy nehéz halfajt választottam de nagyon szeretem őket csak kár hogy nagyon érzékenyek és most már csak 1maradt őt szeretném minél tovább megtartani. Miket javasolnátok neki?

Figyelt kérdés
Vitorláshal

2012. márc. 19. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hány literes az akvárium?

Hány hal volt?

Milyen a szűrés?


Ezek kellenek, hogy tudjunk segíteni.

2012. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy tudnánk most hogy tartod, nem tudjuk, min kell változtatnod. Általánosságban:

[link]

2012. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27fokos víz,15o 2oo lityós aksi 45cm vízoszlop,változatos táplálás,unalomüzéshez néhány elevenszülő.
2012. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kb 40-en literes az akvárium.

3vitorlás volt,de most már csak 1nagy maradt.

A szűrőt felehet akasztani az akvárium szérére,de húsvétra lehet hogy uj szürőt kérek mert lehet hogy elromlott.://

Írok mindjárt még pár infot.:)

2012. márc. 19. 19:37
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez az egy vitorláshal sokszor elbújik a szűrő mellé és nagyon nem szeretem ha ott van de tudom hogy csak el akar bújni.

Az akváriumba vannak kis kövek,és két ilyen zöld színű dísznövény és még egy nagyobb kő.De húsvétra minden új lesz és addigra szeretnék gyűjteni infókat mit mondanátok??

2012. márc. 19. 19:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Kérem szépek kommenteket:)))
2012. márc. 19. 19:49
 7/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok,akkor kaphatok infokat???:O
2012. márc. 19. 20:12
 8/14 A kérdező kommentje:
Na hát az előbbikre semmi válasz nem érkezett akkor ezt kérdezem hogy, húsvétra szeretnék sok új dolgot a vitorláshalam számára,mit ajánlanátok???
2012. márc. 19. 20:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

be van linkelve diszhal.info-n hogy mi kell.

25 fokos víz, legalább 200 liter és abba legalább 4 db mert csapathal, legalább 100 cm hosszú akvárium, élő vagy fagyasztott eleség, külső szűrő az akváriumhoz.

neked ami a vitorláshoz kell semmid nincs, ezért mindent előröl kellene kezdened. húsvétkor menj locsolkodni és sok helyre ha vitorlást akarsz, ha nem tudsz a 40 literesnél nagyobb akváriumot venni akkor add fel a vitorláshal tartását, mert ot csak szenved és ki is fog pusztulni, inkább legyen guppi, az jól érzi magát 40 literben.


egyik ismerősöm 30 literben akart vitorlást tartani guppi, platti, neon és egyéb érdekesen összeállított halak társaságában és mindent megevett a vitorlás ahogy nőtt és nekem adta a 165 literbe a másik 4 hasonló méretű mellé és el se akarta hinni hogy az a vitorlás az övé volt olyan nygodtan úszkált ott a többivel és a hátúszóját is végre fel tudta egyenesíteni úgy hogy ne lógjón ki a vízből. ezt csak azért írtam le hogy hátha jobb belátásra térsz és nem kínozod őket, mert látom rajtad hogy már későn ugyan, de érdekel a téma.

ezt olvasd el először és utána a tartani kívánt hal igényeit nézd meg diszhal.info-n és ha tudod biztosítani csak akkor vedd meg. kezdésnek a guppit ajánlom, de később egy kis tapasztalattal 40 literből is szép akváriumot lehet csinálni nanohalakkal

és még annyi hogy a fentebb említett akvarista társunk is jobb belátásra tért és ma már szerencsére rá tudtam beszélni hogy csak guppikat tartson, ez annak is köszönhető hogy idő közben bekötteték a netet és megismertettem vele a diszhal.info-t és amit belinkeltem is.

remélem te is jobb belátásra térsz és vagy veszel egy 200 literes akváriumot, vagy nem tartasz vitorlást.

2012. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi,hát igazad van mert,látom szegényen ha éhes akkor teljesen kiszokta magát nyujtani és majdnem kilog az uszonya az akváriumból és akkor mindig öntők még bele vízet de akkor már majdnem kifolyik a víz az akváriumból..:/ akkor husvétra kap egy uj akváriumot.

És ha csak 1vitorlásom van a 100literes nem elég neki,vagy maradjon a 200literes??:o

2012. márc. 20. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!