Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Kérdésem:Mi nem stimmel?...

Jampecka kérdése:

Üdv! Kérdésem:Mi nem stimmel? Újakváriumot állítottam be, (60lit) (vörös, kék, és fekete neont szeretnék beletenni) Felfűtöttem 24'C-ra, Tettem még bele 2db gömbmohát is. Probléma:3nap után még mindég zavaros a víz. Kérem, ha vki. tud segítsen.

Figyelt kérdés
Vettem az aljába JBL Aquabasis növ. táptalajt, (2,5lit. Sok növényt szeretnék)rá pedig fekete apró bazaltot 8kg a szűrő EHEIM 2010 (60-160l 200-500l/ó)Vízkezelő szernek PANZI crystall tabl.
2012. márc. 20. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
2 hétig még úgy sem mehet bele állat, úgyhogy várj, hátha leülepszik. Ja és ne világíts, a gömbmoha el van anélkül is.
2012. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a kristályvíz tabletta is ködösíteni szokott nekem. ne izgulj:)
2012. márc. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem rég csináltam 112 literest növénytalajjal és sok friss csapvizet raktam bele. Eleinte barna ködös volt hogy látni se lehetett benne semmit.


Aztán fogtam egy nagy üdítős flakont, levágtam a nyakát, a henger testébe beletettem egy csövet ami lenyúlt a flakon aljáig, azt körbenyomtam szorosan perlonvattával, tehát teleraktam az egész flakont perlonvattával.

A külső szűrőm szívó ágát pedig rácsatlakoztattam a cső végére. Így a flakonba szívta be a port.


És hogy még gyorsítsam a folyamatot, egy eheim szűrőt is telepakoltam vattával.


Szóval ez volt a porszedő szűrésem. Elég hatékony, mert már 1 óra mulva letisztult a víz.

2-3 óra mulva meg már kristály tiszta volt.


Persze a vatta a műanyag flakonban és az eheim szűrőben is tök fekete lett, ezért a vattákat néhány óra mulva kiszedtem, kimostam tisztára. Aztán még egy adag tiszta vattát visszatettem újra a flakonba, azóta benne van az úgy szűr. Jó az. Már halak is minden benne van.

2012. márc. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én arra gondolok, hogy a JBL Aquabasis oldódott, és átszivárgott a bazaltodon, esetleg besegítettél neki feltöltéskor, de persze lehet nem így volt! :)

Én JBL florapol táppal jártam így az aljzat alatt, de az lényegében gyorsan kitisztult!

Nagyon tetszik hable megoldása, kreatív! Jegyzem! :)

2012. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gryphon ***** válasza:
Nekem is zavaros volt a víz..ne aggódj emiatt, le fog tisztulni. Járasd a szűrőt addig is.De azért jó pár napot várj vele, mielőtt halat teszel bele.
2013. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!