Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betták verik egymást, hogy...

Betták verik egymást, hogy szüntethető ez meg?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 5l gömb tartott 2 bettát azt hitte 2 lány de láttam hogy egyik fiú, csak nem tud fejlődni, nem bántották egymást sőt nagyon jól megvoltak, pedig búvőhely és növényzet sem volt...el hoztam a 450l akváriumomba őket....

1 hét alatt 2x nőttek és a fiú is szép nagy úszókat növesztett de most tépi és nem hagyja békén a lányt, folyamatosan kergeti keresi enni sem engedi...

Miért változhatott meg ennyire? Mit csináljak , vegyek egy másik lányt még mellé hogy megosszam a figyelmét? Vagy tehetetlen vagyok? A többi halat egyébként nem bántja....


2012. márc. 22. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az új környezet stresszeli egy kicsit, még akkor is, ha egy SOKKAL jobb helyre került. Még meg kell szoknia. Legyen nekik sok növény meg búvóhely. Akkor vehetsz még egy lányt, ha egy hónap után sem hagyja békén... Vagy tedd a hímet egy 30 literesbe.



Az ismerősödet meg csapd nyakon egy döglött ponttyal :)

2012. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3-4 nőstény kellene egy hímre, hogy megoszoljon a figyelme. Remélem az ismerősöd nem tart halat abba a vázába továbbra is, és elmagyaráztad neki az akvarisztika legfontosabb lépéseit. :)
2012. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

persze....nem engedem neki...

Búvóhely növényzet van... az akváriumom 5 éve lett beállítva tehát minden rendben benne....kis rajhalakt tartok főleg, tehát nincs agresszív halam és ő is csak a párját bántja, de félek hogy halálra szekálja.....

2012. márc. 22. 09:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kéne neki vagy hárem nőstény.
2012. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért változtak meg, mert eddig csak vegetáltak, most viselkednek "normálisan", mármint akváriumi körülmények között, ha a hím össze van zárva a nőtényekkel, mindig kergeti őket.

És jól gondolod, kéne még hozzá nőstény, de nem 1, hanem 2-3 db.

2012. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!