Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványsügér és vöröshasú...

Márványsügér és vöröshasú paku (gyümölcsevő piranha) nem fogják bántani egymást?

Figyelt kérdés
És, ha igen melyik az agresszívebb? Melyikőjük támadja meg inkább a másikat? Most három 5 centis vöröshasúm van egy 70 literes tartályban, de nyáron veszek nekik egy 300 literest. Namost, én 2 szintén 5 centis márványt terveztem melléjük. Nyárig előfordulhat, hogy bántják egymást? Ha a pakuk túl nagyok lesznek, a nyári hónapokra kiköltözhetnek egy tóba is. Azért gondoltam, hogy addig veszek márványt, amíg mindketten kicsik, hogy még fiatalon (kevésbé agresszíven) szokjanak össze, mert, ha a már nagy pakuk mellé veszek egy nagy bolti márványt az már nem 100%-os. Ez így jó?
2012. febr. 15. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Micsoda??? Ugye csak hülyéskedsz? 70 literben nyárig?! Biztos, hogy nem maradnak meg addig. De ha veszel egy 300 litereset, az is kicsi még külön-külön is a két fajnak. Oké, hogy nyáron van tó, de télen mit csinálsz velük?

Miért akarsz két ilyen hatalmas testű, eltérő igényű, agrersszív halat közös medencében tartani? Rendezz be külön egy 600-700 literes medencét a márványsügéreknek és egy 1000-1500 litereset a piranháknak. Ha meg nincs ennyi pénzed és helyed ne ilyen halakban gondolkozz...

Rengeteg gyönyörű sügér elfér 300 literben.

2012. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Onnan jött az ötlet, hogy rengeteg videó van neten, ahol vöröshasút és márványt együtt tartanak. Nyárig nem nőnek olyan sokat, max 10 centisek lesznek a pakuk, a márvány meg mégkisebb. Na, mindegy, mostmár csak kíváncsiságból érdekel. Melyik bántaná melyiket?
2012. febr. 16. 16:30
 3/3 anonim válasza:
Szerintem egyik sem a másikat! Nem agresszív egyik sem maximum passzív agresszióról beszélhetünk. Abba viszont az előző hozzászólónak van igaza, hogy a 300 liter nagyon, de nagyon kevés nekik. A márvány 30 de akár 35 cm-re is megnőhet a Pacu pedig 60-65 cm-es is lehet és ami a nagyobb baj , hogy nem kicsi az úszásigényük. 300 literbe maximum egy márvány pár fér el de inkább 500 literbe gondolkozz még jobb a 720liter 200x60x60 cm-es aksi egész jó lehet pár sügérnek. A pacu felejtős akik ilyen halat tartanak azoknak több ezer literes akijuk van 2000-3000 literes vagy nagyobb mivel társas természetűek.
2012. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!