Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium festés. Mivel?

Akvárium festés. Mivel?

Figyelt kérdés

Milyen festéket vegyek ha az akvárium hátulját beszeretném feketére festeni??

Mert ma vettem egy festéket amire az eladó azt mondta jó üvegre is,de nem jó.lefolyik,szétrepedezik--

Tudtok mondani lehetőségeket?

köszönöm


2012. márc. 22. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én matricát ragasztottam rá (öntapadós fóliát).


Ezekben a boltokban kapsz: [link]


Kb 300 Ft métere az 50cm széles fekete fóliának.

[link]

Van töbféle márkájú, én Oracal fóliát szoktam venni.



De vegyél hozzá egy simítót is, amivel rá tudod sikálni az üvegre. [link]



Otthon megtisztítod az üveget szépen pormentesre.

Majd lehúzod a fólia hátulját és egy virágspriccelővel befújod az akvárium üvegét is, meg a fóliának a ragasztós felét is. Így ráteszed a vizes üvegre. Azért kell víz, mert amíg víz van alatta, addig nem ragad rá olyan erősen. Sőt ha egy csepp mosogatószert is teszel a vízbe akkor lehet csúszkáltatni az üvegen a fóliát. Aztán fogod a simítót és óvatosan, de erősen rásimogatod vele a fóliát az üvegre. Vársz fél órát míg megszárad, végül egy sniccerrel/szikével körbevágod a szélein, hogy ne lógjon ki sehol és kész.


Egy hétig még lesznek alatta valószínűleg ezüstös apró buborékok, de az majd mikor teljesen kiszárad, akkor már szép egyöntetű fekete lesz.


Mondjuk szerintem a legsötétebb sötétszürke fólia szebb mint a fekete. Egy 20 literest azzal fóliáztam le és nekem most az jobban tetszik.


Az öntapadós fólia azért is jó, mert ha egyszer megúnod, akkor le lehet húzni az üvegről.


Pl én az egyik akvárium hátulját egyszer kékre fóliáztam, egy év mulva már nagyon úntam a színét, aztán eggyel sötétebb kékre cseréltem le és sokkal jobb lett :)

2012. márc. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De ha mindenképpen festék kell, szerintem fekete akril festékkel lefesteni, vagy akril spray-el lefújni.

Ha spay, akkor viszont 2 méteres körzetben mindent le kell takarni papírokkal, vagy kint kell fújni az utcán :)

Pl egy biciklinek a vázát fújtam le a konyhában és mindenhol lerakódott apró fekete pernye, amit nem győztem utána takarítani. De a festék annyiból is rossz, hogy azt ha megkarcolod, az egyből látszik az üveg belső felén is.

2012. márc. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ.Öntapadós matrica nálam kiesik,mert külföldön élek,és itt nagyon drága.Tegnap fekete spray-t vettem(14 font) és az lefolyik róla..ezért gondoltam valami más megoldáson.De azért köszi.
2012. márc. 23. 09:14
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Az öntapadós matrica szerintem nem jó. Én próbáltam, ha nem is marad levegős, olyan fura csíkos-mintás az egész, miután felengedtem vízzel...
2012. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én annyi fóliát használok. Ez munkahelyi ártalom, mert előtte dekoros cégnél dolgoztam és reklámtáblákat csináltunk. Ha a műanyag táblákat nem tudtam volna lealapozni úgy, hogy ne legyen buborékos, akkor elég hamar ki lettem volna rúgva :)


Akváriumok közül pl ezekre mindegyikre ragasztottam. Volt amelyikre belülre és volt amelyikre kívülre.

[link]

[link]

[link]

2012. márc. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!